Darom kartu su SDG

Aplinkosaugos iniciatyvų platforma

Buriame Lietuvą darniam pokyčiui

Kviečiame prisijungti prie aplinkosaugos iniciatyvų platformos „Darom kartu su SDG“ įmonių kolektyvus, sportininkų komandas, mokyklas, meno kūrėjus, savivaldybes, organizacijas ir visus norinčius puoselėti aplinką.

REGISTRUOK INICATYVĄ:

DARYTI KARTU yra smagiau, todėl pranešk apie savo iniciatyvą šio puslapio apačioje

ĮGYVENDINK:

kaip gera, kai idėjos virsta realybe! Smagiai praleisk laiką ir prisidėk prie gamtos išsaugojimo. Nepamiršk įamžinti šių prasmingų akimirkų.

ĮKVĖPK KITUS:

tavo įgyvendinta idėja gali tapti puikiu paskatinimu būsimoms inciatyvoms! Padarei nuostabų darbą, todėl nepamiršk juo pasidalinti skiltyje „Pasidalink savo istorija“

Tvarkytinų vietų žemėlapis

Kviečiame žymėti šiukšlėmis užterštas Lietuvos vietas interaktyviame žemėlapyje:

 

https://zemelapis.mesdarom.lt/

Nuspalvinkime Lietuvą saulėgrąžų žiedais!

Kvietėme įmones, mokymosi įstaigas, organizacijas ir bendruomenes registruotis į saulėgrąžų sodinimo iniciatyvas visoje Lietuvoje.

 

Daugiau informacijos: https://mesdarom.lt/iniciatyvos/grazinkime-lietuva-saulegrazu-ziedais/

Darom prie jūros 2024

Ketvirtus metus iš eilės kviečiame į nemokamą aplinkosaugos, edukacijos ir kultūros festivalis pajūryje

 

https://mesdarom.lt/darom-prie-juros/

 

Generalinis festivalio rėmėjas – SDG

Dažniausiai užduodami klausimai (DUK) ↓

Kaip sukurti aplinkosaugos iniciatyvą?

1. Sugalvok idėją: tavo mėgstamo miško tvarkymas, medelių sodinimas įmonės kiemelyje, o gal kūrybinės dirbtuvės aplinkosaugos tema? Tavo idėjos pačios geriausios!

2. Užregistruok: DARYTI KARTU yra smagiau, todėl pranešk apie savo iniciatyvą skiltyje „Registruok iniciatyvą“ šio puslapio apačioje.

3. Įgyvendink: kaip gera, kai idėjos virsta realybe! Smagiai praleisk laiką ir prisidėk prie gamtos išsaugojimo. Nepamiršk įamžinti šių puikių akimirkų.

4. Įkvėpk kitus: tavo įgyvendinta idėja gali tapti puikiu paskatinimu būsimoms inciatyvoms! Padarei nuostabų darbą, todėl nepamiršk juo pasidalinti skiltyje „Pasidalink savo istorija“ šio puslapio apačioje.

Savo savivaldybėje nematau nė vienos iniciatyvos. Ką daryti?

Jeigu planuoji tik prisijungti prie kitų iniciatyvų, daugiausiai jų bus maždaug nuo balandžio iki birželio mėnesio, tačiau labai kviečiame sukurti savo! Tai labai paprasta! 🙂

Ar šiemet bus DAROM akcija?

Jau pora metų „Mes Darom“ akcija vyksta ne vieną dieną, o visus metus. Todėl kviečiame prisijungti prie aplinkosaugos iniciatyvų platformos „Darom kartu su SDG“.

Suprantame, kad ne visiems vienas savaitgalis gali būti patogus, todėl taip suteikiame daugiau laisvės rinktis ne tik iniciatyvos laiką, bet ir formą. Be to, tokiu būdu skatiname įmones ir bendruomenes galvoti apie aplinkos gražinimą ne tik pavasarį.

Kaip rasti užterštas vietas, kurias galima tvarkyti?

Pirmiausiai pabandyk prisiminti, galbūt neseniai pats tokią matei? Taip pat gali užsukti pasižiūrėti į https://zemelapis.mesdarom.lt/, kuriame žymimi užteršti plotai visoje Lietuvoje.

Kodėl verta registruoti tvarkymosi iniciatyvą?

DARYTI KARTU yra smagiau! Užregistruotą inciatyvą pamatys daugiau žmonių ir taip į savo tvarkymosi akciją pritrauksi dar daugiau dalyvių.

Ar surinktas šiukšles reikia rūšiuoti?

Rūšiuoti yra labai svarbu. Patogiausia tai daryti renkant šiukšles į skirtingų spalvų maišus arba visiems bendrai išrūšiuoti jas renginio pabaigoje. Pastaruoju atveju tai ne tik didina bendrystę, bet ir suteikia vertingų žinių apie rūšiavimą.

Išrūšiuotas atliekas išmeskite į atitinkamus atliekų konteinerius arba pristatykite regionines atliekų surinkimo aikšteles, o stambiagabarites atliekas pristatykite į regionines atliekų surinkimo aikšteles.

Kur dėti surinktas šiuškles?

Bendrai Lietuvoje atliekų surinkimo infrastruktūra yra išvystyta tikrai labai gerai, todėl problemų dėl jų teisingo sutvarkymo tikrai neturėtų kilti. Dalinamės keletu patarimų, planuojantiems šiukšlių rinkimo iniciatyvas:

 1. Apie surinktų atliekų išvežimą reikėtų pagalvoti iš anksto. Jeigu iniciatyva vyksta mieste, galbūt šalia yra atliekų konteineriai, jeigu toliau nuo miesto, suplanuokite savarankišką jų išvežimą.
 2. Rūšiuoti yra labai svarbu. Patogiausia tai daryti renkant šiukšles į skirtingų spalvų maišus arba visiems bendrai išrūšiuoti jas renginio pabaigoje. Pastaruoju atveju, tai ne tik didina bendrystę, bet ir suteikia vertingų žinių apie rūšiavimą.
 3. Išrūšiuotas atliekas išmeskite į atitinkamus atliekų konteinerius arba pristatykite į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles. Aikštelių žemėlapį, priimamas atliekas ir jų kiekius rasite čia: https://atliekukultura.lt/atlieku-kulturos-zemelapis/.
 4. Didelių gabaritų atliekas (senus baldus, padangas, radiatorius ir kitas buityje susidarančias didelių matmenų atliekas) pristatykite į regionines atliekų surinkimo aikšteles.
 5. Balandžio 19–20 d. metu surinktos ir išrūšiuotos didelių gabaritų atliekos Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Alytaus, Marijampolės, Utenos ir Telšių regionuose esančiose didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse bus priimamos pagal šiose aikštelėse nustatytą tvarką, bet neįtraukiant jų į fizinių asmenų metinius limitus. Svarbu tik padaryti nuotraukas, kurios patvirtins, jog atliekos surinktos balandžio 19 ar 20 dieną vykusios „Darom kartu su DSG“ platformoje registruotos talkos metu.

Ką daryti su stambiagabaritėmis atliekomis?

Stambiagabarites atliekas (senus baldus, padangas, radiatorius ir kitas buityje susidarančias didelių matmenų atliekas) galite pristatyti į regionines atliekų surinkimo aikšteles. Pagalvokite kaip galėtumėt jas ten nugabenti.

Balandžio 19–20 d. „Darom kartu su SDG“ bendradarbiaudami su Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Alytaus, Marijampolės, Utenos ir Telšių regioniniais atliekų tvarkymo centrais kviečia gyventojus aktyviai kurti ir registruoti tvarkymosi talkas visoje Lietuvoje. Šių talkų metu surinktos ir išrūšiuotos didelių gabaritų atliekos Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Alytaus, Marijampolės, Utenos ir Telšių regionuose esančiose didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse bus priimamos pagal šiose aikštelėse nustatytą tvarką, bet neįtraukiant jų į fizinių asmenų metinius limitus. Svarbu tik padaryti nuotraukas, kurios patvirtins, jog atliekos surinktos balandžio 19 ar 20 dieną vykusios „Darom kartu su DSG“ platformoje registruotos talkos metu.

Išrūšiuotas didelių gabaritų atliekas regioniniai atliekų tvarkymo centrai nemokamai priima visus metus, pagal juose nustatytą tvarką (apie ją galima sužinoti atitinkamo regioninio atliekų tvarkymo centro svetainėje arba atliekukultura.lt/atlieku-kulturos-zemelapis), todėl kviečiam rinkti šiukšles ir kitomis dienomis.

Ką daryti jau įgyvendinus tvarkymosi inciatyvą?

Sutvarkytą plotą pažymėk „Mes Darom“ žemėlapyje https://zemelapis.mesdarom.lt/, o nuotrauka iš tvarkymosi nepamiršk pasidalinti soc. tinkluose su grotažyme #DaromKartuSuSDG.

Inciatyvų platformoje „Darom kartu su SDG“ yra galimybė pasidalinti jau įgyvendintomis iniciatyvomis. Sėkmės istorijos gali įkvėpti kitas bendruomenes!

Jau įvykę renginiai

2024-04-04 | Telšių rajono savivaldybė

DAROM Telšiuose

Planuojama organizuoti akciją Telšių rajono seniūnijose. Akcijoje planuoja dalyvauti įstaigos padalinių darbuotojai…

Skaityti plačiau →
2024-04-13 | Lazdijų rajono savivaldybė

Žygis Talka

Kviečiame pasigėrėti atbundančia gamta, kartu surinkti ne vietoje paliktas šiukšles ir pasimankštinti….

Skaityti plačiau →
2024-04-20 | Vilniaus miesto savivaldybė

Gyvenkime švariau!

Gyvename sparčiai besiplečiančiame naujų namų rajone draugiškų ir bendruomeniškų žmonių kaimynystėje. Atėjus…

Skaityti plačiau →
2024-04-20 | Skuodo rajono savivaldybė

Talka Krakėse

Asociacija „Krakių žiburiai” organizuoja TALKĄ. Vietos gyventojai noriai renkasi tvarkyti ir puošti…

Skaityti plačiau →
2024-04-26 | Vilkaviškio rajono savivaldybė

Darom Kybartuose!

Bus tvarkomi mokyklos teritorijos pakraščiai, bėgimo takai, renkamos nukritusios medžių šakos, grėbiami…

Skaityti plačiau →
2024-05-25 | Pasvalio rajono savivaldybė

Prikelk sodybas

Kaime daug negyvenamų, apleistų, pilkų sodybų. Norėtųsi jas pagyvinti geltonais saulėgrąžų žiedais,…

Skaityti plačiau →
2024-04-27 | Mažeikių rajono savivaldybė

Gyvenu šiandien

Puoselėjame aplinką veikloms su bendraminčiais. Pirmi pavasariniai žingsniai jau padaryti. Liko gėlių…

Skaityti plačiau →

Warning: Illegal string offset 'value' in /home/mesdarom/domains/mesdarom.lt/public_html/wp-content/themes/ohio/functions.php on line 233
2023-05-25 | Vilniaus miesto savivaldybė

EKO lenktynės

„EKO lenktynės“ tai skaitmeninio formato ekologijos entuziastų varžybos, kurių metu dalyviai atsakinėja…

Skaityti plačiau →
2023-04-15 | Vilniaus rajono savivaldybė

KnygoDarom!

Darnaus pokyčio iniciatyva „KnygoDarom“ Vilniaus rajono savivaldybė visą balandžio mėnesį skelbia akciją…

Skaityti plačiau →
Savivaldybė

Kontaktinio asmens duomenys nebus skelbiami viešai. Informacija reikalinga norint užtikrinti kokybišką informacijos sklaidą ir prireikus susisiekti su iniciatoriumi.

Registracijos klausimai

  Įkelkite aukštos kokybės nuotrauką, pristatančią iniciatyvą (jeigu nuotraukos įkelti nepavyksta, prašome atsiųsti ją el. paštu komunikacija@mesdarom.lt)20 mb max., horizontali

  Kontaktinio asmens duomenys nebus skelbiami viešai. Informacija reikalinga norint užtikrinti kokybišką informacijos sklaidą ir prireikus susisiekti su iniciatoriumi.

  Anketos pasidalinimui klausimai

   Įkelkite aukštos kokybės nuotrauką, pristatančią iniciatyvą (jeigu nuotraukos įkelti nepavyksta, prašome atsiųsti ją el. paštu komunikacija@mesdarom.lt) 20 mb max., horizontali - jpg, jpeg, png

   Svetainėje naudojami slapukai, kurie užtikrina patogų naudojimąsi tinklalapiu.