Švaros akcija Dauguose

Data:
2024-04-26
Tiksli vieta:
Daugai
Savivaldybė:
Alytaus rajono savivaldybė
Organizatorius:
Alytaus r. Daugų Vlado Mirono gimnazija
Organizatoriaus kontaktas:
stasevitk@gmail.com

Apie iniciatyvą

Balandžio 26-tą dieną Daugų Vlado Mirono gimnazijos MEPA (Mokyklos Europos Parlamento Ambasadorės) komanda įtraukė savo miestelio bendruomenę į jau tradicine tapusią švaros akciją. Ketvirtus metus iš eilės vykstanti akcija atkreipia bendruomenės dėmesį į Europos Parlamento skatinamą žiedinę ekonomiką – iniciatyvą, kurios tikslas yra sumažinti atliekų bei taršos kiekius ir kaip įmanoma perdirbti esamas atliekas.

Taip pat šiukšlių rinkimas gimtojo miestelio gatvėse ugdo atsakingesnį gyventojų požiūrį į atliekas bei jų utilizavimą. Mokiniai, pasiskirstę teritorijomis, rūšiavo rastas atliekas ir taip prisidėjo prie aplinkos tausojimo. Galima sakyti, kad tai – mokymasis iš kitų žmonių klaidų. Šitiek atliekų gamtoje sukelia šleikštulį, pasibaisėjimą, atrodo – nejaugi taip sunku iki artimiausios šiukšliadėžės pasinešti rankoje kokį nors popierėlį, o tarą priduoti rūšiavimui? Pamačius, kaip greitai pildosi šiukšlių maišai, nesinori nė pagalvoti, kad būtų įmanoma ką nors išmesti tiesiog gatvėje.

O prisidėti prie tvarkingos, švarios planetos gali kiekvienas, todėl kurkime tokią aplinką, kokioje patys norėtume gyventi!

Svetainėje naudojami slapukai, kurie užtikrina patogų naudojimąsi tinklalapiu.