Vievio gyventojai imasi iniciatyvos išvalyti ežerą

Data:
2023-06-10
Tiksli vieta:
Vievio ežeras
Savivaldybė:
Elektrėnų savivaldybė
Organizatorius:
Mokymosi namai „Patirčių slėnis“
Organizatoriaus kontaktas:
eglevankevice@gmail.com

Apie iniciatyvą

Šį šeštadienio nuo 10 val. ryto Vievio gyventojai ir visi neabejingi savo aplinkai kviečiami ateiti į miestelio centre esančio ežero pakrantę ir prisijungti prie Vievio ežero valymo talkos. Kartu su profesionaliais „Nardymo akademijos“ narais bus valomas ežero dugnas, traukiamos nuskandintos šiukšlės.

„Pačiame miestelio centre turime nuostabų ežerą, bet ne visi vertina šį turtą. Negana to, kad ilgus metus ežeras buvo teršiamas nuotekomis, dugne paskandinta ne viena padanga. O pakrantėje – ne vienas sudaužytas butelis, braidžiodami pakrantėje žmonės susipjausto kojas. Vis dėlto, bendruomenė jau supranta, kad ir nuo jos priklauso, kokioje aplinkoje gyvename ir gyvensime“, – mano Vievio ežero talkos iniciatorė Eglė Vankevičė.

Talkoje planuoja dalyvauti apie 30 „Nardymo akademijos“ narų – savanorių. „Povandeninis pasaulis – mūsų laisvalaikis ir pomėgis. Tačiau panėrę matome tas problemas, kurių nemato ant kranto esantys žmonės. Jei dauguma mūsų ežerų pakrančių – gražios ir sutvarkytos, povandeniu randame ir sovietmečio reliktų, net ir buitinių prietaisų“, – pasakojo „Nardymo akademijos“ vadovas Andrius Albrikas.

Ne vienoje dugno valymo talkoje dalyvavę narai džiaugiasi, kad tokios veiklos suvienija bendruomenes, prisideda prie jaunosios kartos aplinkosauginio ugdymo, o patys jaučiasi prasmingai išnaudoję savo gebėjimą nardyti.

Kol narai trauks šiukšles iš dugno, gyventojai kviečiami rinkti šiukšles iš pakrantės.

Prieš švarinimosi akcijos prisijungė ir renginį parėmė miestelyje savo veiklą vykdantys verslai. Vietos bendruomenė rūpinsis vaišėmis talkininkams.

Ežero dugno talka – tai dalis švietėjiško projekto „Tyras kaip Vievio ežeras“, kurį remia prekybos tinklo „Maxima“ bendruomenių fondas ir kiti rėmėjai. Jo metu numatoma ir daugiau veiklų. Visos jos siejasi su bendruomenės telkimu, įtraukimu į savo aplinkos kūrimą ir Vievio ežero išsaugojimą.

Artimiausias „Tyras kaip Vievio ežeras“ renginys – birželio 19 d. Vievio kultūros centre organizuojama atvira diskusija apie Vievio ežerą su bendruomene, specialistais, aplinkosaugininkais, ekologais, savivaldos atstovais, visuomenės sveikatos specialistais, bei turizmo specialistais.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie užtikrina patogų naudojimąsi tinklalapiu.