„Keičiuosi aš, keičiasi jūra“ | Edukacijos Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centre

Data:
2023-04-22
Tiksli vieta:
Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centras (Lietuvos jūrų muziejus)
Savivaldybė:
Klaipėdos miesto savivaldybė
Organizatorius:
Lietuvos jūrų muziejus
Organizatoriaus kontaktas:
b.butkute@muziejus.lt

Apie iniciatyvą

Edukacinis užsiėmimas „Keičiuosi aš, keičiasi jūra“ vyks Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centre, kuriame slaugomi ir gydomi nuo žmogaus ūkinės veiklos nukentėję ruoniai ir paukščiai. Edukacinių dirbtuvių dalyviai kviečiami apžiūrėti naujai įrengtą interaktyvią ekspoziciją, kuri skirta artimiau pažinti Baltijos jūros taršos problematiką ir taršos pasekmes jūros ekosistemai. Edukacinių dirbtuvių metu dalyviai skatinami ugdyti aplinkosauginę kultūrą, kūrybiškumą, socialiai atsakingo žmogaus elgseną, kuri įkvepia susimąstyti apie taršą sukeliančius kasdienius įpročius ir juos keisti į aplinką tausojančius.

Ką veiksime? Kūrybinės veiklos metu dalyviai taps tvaraus dizaino kūrėjais. Pasirinkdami ir naudodami skirtingus radinius, pavyzdžiui: įvairios pakrantėje rastos šiukšlės, nerūpestingai išmesti daiktai, nulūžusios medžių šakos, pamestos paukščių plunksnos ir kt., bei lokalias ir globalias taršos problemas vaizduojančią interaktyvią ekspoziciją, dalyviai meniškai konstruos ir sukurs futuristinius stalo įrankius.

Edukacinės dirbtuvės padės suvokti, kaip greitai taršos padariniai okupuoja ir paveikia vis didesnes mūsų aplinkos dalis ir padės susimąstyti, kad nieko nekeičiant ir nesikeičiant ant stalo vietoj maisto ar įrankių ateities kartos atras mūsų šiukšles.

Tad, pats metas inicijuoti savyje pokytį judėti kryptimi nuo EGO prie EKO, tokiu būdu kuriant saugesnį, tvaresnį, švaresnį pasaulį aplinkai ir sau.

Kur susitiksime? Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centre (Reabilitacijos centras yra už delfinariumo pastato, kairėje pusėje kelio, kuris veda link pietinio molo).

Edukacijų datos:

  • Balandžio 22 d. 12:15-13:00 val.
  • Balandžio 23 d. 12:15-13:00 val.
  • Balandžio 29 d. 12:15-13:00 val.
  • Balandžio 30 d. 12:15-13:00 val.

Veikla atvira visoms amžiaus grupėms. Būtina užregistruoti kiekvieną asmenį atskirai. Vietų skaičius ribotas.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie užtikrina patogų naudojimąsi tinklalapiu.