Valyti Vievio ežerą susirinko virš šimto žmonių

Data:
2024-06-08
Tiksli vieta:
Vievis
Savivaldybė:
Elektrėnų savivaldybė
Organizatorius:
Moderni karta

Apie iniciatyvą

Šį šeštadienį Vievyje susirinko virš šimto profesionalių narų ir vietinių gyventojų valyti miestelio centre esantį ežerą. Iš dugno ir pakrančių ištraukta apie septyni kubiniai metrai šiukšlių, išvalyta apie 400 metrų pakrantės.

Iš dugno šiukšles traukė „Nardymo akademijos“ narai savanoriai, kurie entuziastingai dalyvauja tokiose akcijose. Kiekvienais metais narų organizacija išvalo bent kelis ežerus ar pakrantes, labiau patyrusiems narams teko valyti ir Baltijos jūrą. Narai iš jūros traukė žvejybinius tinklus, į kuriuos įsipainioję žūsta vandens gyvūnai, paukščiai.

„Daug laiko praleidžiame gamtoje, po vandeniu. Todėl nesame abejingi mūsų aplinkai. Per metus išvalome vis po vieną ar du ežerus ar upes. Ne vienerius metus valydami Trakų Galvės ežerą, ten aptinkame vis mažiau šiukšlių – matosi tokių talkų rezultatas“, – kalbėjo „Nardymo akademijos“ vadovas Andrius Albrikas.

Iš Vievio ežero dugno ištraukta padangų, vamzdžių, senų tinklų, puodų, butelių, lėkščių, batų, žaislų, nedidelis vaikiškas lėlių vežimėlis. Gilumoje narai rado net nuskandintą prekybos centro vežimėlį.

Narams padėjo ir įsibridę pakrantę valė ir į talką atėję gyventojai. Išvalyta buvo apie 400 metrų pakrantės. „Praėjusiais metais nuskandintas šiukšles rinkome pagrindiniame miestelio paplūdimyje ir aplink jį esančioje teritorijoje, o šiais metais šiukšlės buvo surinktos ir pakrantėje palei pasivaikščiojimo taką. Po šios talkos pakrantė tapo tikrai saugesnė – ištraukėme ne vieną stiklinį butelį, daug šukių ir kitų šiukšlių“, – pasakojo Vievio ežero talkos iniciatorė Eglė Vankevičė.

Palei išvalytą pakrantę driekiasi pasivaikščiojimų takas, kurį mėgsta gyventojai, žvejai laiko savo valtis. „Pastebėjome, kad daugelis šiukšlių nuskandinta jau seniai – tai galima suprasti pagal seniai parduotuvių lentynose neberandamų butelių, kriauklėmis aplipusių daiktų. Ir tik viena kita šiukšlė pateko į ežerą neseniai. Vadinasi žmonių sąmoningumas didėja, jie tampa atsakingesni“, – džiaugėsi E. Vankevičė.

Prieš švarinimosi akcijos prisijungė ir renginį parėmė miestelyje savo veiklą vykdantys verslai. Jie subūrė savo komandas ir apsišarvavę ilgais botais, apsiginklavę grėbliais traukė šiukšles. Vietos bendruomenė „Veikiam kartu“ talkininkus vaišino puikiu guliašu.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie užtikrina patogų naudojimąsi tinklalapiu.