Atliekų pridavimas

Kur dėti jau surinktas atliekas?

Bendrai Lietuvoje atliekų surinkimo infrastruktūra yra išvystyta tikrai labai gerai, todėl problemų dėl jų teisingo sutvarkymo kilti neturėtų. Dalinamės keletu patarimų, planuojantiems šiukšlių rinkimo iniciatyvas:

1. Apie surinktų atliekų išvežimą reikėtų pagalvoti iš anksto. Suplanuokite atliekų savarankišką išvežimą.

2. Rūšiuoti yra labai svarbu. Patogiausia tai daryti renkant šiukšles į skirtingų spalvų maišus arba visiems bendrai išrūšiuoti jas renginio pabaigoje. Pastaruoju atveju, tai ne tik didina bendrystę, bet ir suteikia vertingų žinių apie rūšiavimą.

3. Surinktas ir išrūšiuotas atliekas išmeskite į mieste esančius bendruosius bei rūšiavimo konteinerius arba pristatykite į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles. Jeigu atliekas metate į mieste esančius konteinerius, darykite tai atsakingai – stenkitės neapkrauti vieno konteinerio, niekada nepalikite šiukšlių prie konteinerių. Aikštelių žemėlapį, priimamas atliekas ir jų kiekius rasite čia: https://atliekukultura.lt/atlieku-kulturos-zemelapis/.

4. Didelių gabaritų atliekas (senus baldus, padangas, radiatorius ir kitas buityje susidarančias didelių matmenų atliekas) pristatykite į regionines atliekų surinkimo aikšteles.

5. Stambias atliekas, kurių nėra galimybės išvežti patiems arba jų nepriima didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelės (pvz. didesnės nei lengvojo automobilio padangos) pažymėkite Aplinkos apsaugos departamento žemėlapyje https://tvarkaulietuva.lt/ .

 

Balandžio 19–20 d. – išskirtinės dienos

2024 m. balandžio 19–20 d. metu surinktos ir išrūšiuotos didelių gabaritų atliekos Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Alytaus, Marijampolės, Utenos ir Telšių regionuose esančiose didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse bus priimamos pagal šiose aikštelėse nustatytą tvarką, bet neįtraukiant jų į fizinių asmenų metinius limitus. Svarbu tik padaryti nuotraukas, kurios patvirtins, jog atliekos surinktos balandžio 19 ar 20 dieną vykusios „Darom kartu su SDG“ platformoje registruotos talkos metu.

Rūšiavimo atmintinė:

Svetainėje naudojami slapukai, kurie užtikrina patogų naudojimąsi tinklalapiu.