Žygiuojant pokyčių link: apie naują Mes darom ir Trenkturo bičiulystę

„Mes darom“ siekia ne tik suburi savanorystei ir aplinkosaugos idėjoms neabejingą bendruomenę, bet ir patys kurti tvarias partnerystes, kurios skatintų meilę gamtai. Šįkart trepsėjome kartu su „Trenkturo“ komanda. Dar daugiau, drąsia, kūrybiška, profesionalia ir gyvenimo be gamtos neįsivaizduojančia komanda.

Gegužės 29 d. 300 žygeivių pasakojome apie būdus, kaip aktyviai leidžiant laiką gamtoje prisidėti prie to, kad ji taptų gražesnė, nei radome. Prie starto DAROM palapinėje įsikūrę Dominykas ir Erikas kvietė žygeivius sukti laimės ratą, pasitikrinti su aplinkosauga susijusias žinias bei laimėti saldžių „Kavos draugas“ prizų. Diskutuodami su žygeiviais jie pristatė išmaniąją programėle MES DAROM, kurią kiekvienas gali naudotis, norint informuoti apie šiukšlinas teritorijas gamtoje ar viešosiose erdvėse.  

Dalinimasis savo iniciatyvomis ir patirtimi įkvepia. Ir galvoje turime ne tik dalyvius, bet ir mus pačius. Pristatydamas „Mes darom“ iniciatyvas savanorių koordinatorius Dominykas Čivilis sakė:

„Esame įsitikinę, kad turime ieškoti būdų, kaip prisidėti prie pozityvių Pasaulio pokyčių kasdien. Visai, kaip žygiavime, kelionę pradedame nuo pirmojo žingsnio, eidami savo tempu. Kartais tam reikia drąsos ir kūrybiškumo. Bet judėti į priekį verta – tai ugdo ne tik meilę aplinkai, bet ir pagarbą bei atsakomybę“.

Gyvename pasaulyje, kur skraido Teslos ir skamba Bowie Space Oddity. Tai mūsų realybė, tačiau ne tik vartojimas turi poveikį aplinkai – norėdami pasiekti pozityvių pokyčių turime judėti. Nuolat.  Nors ir mažais žingsniais, bet darydami tai patys. Dar geriau – drauge su bendruomene.

„Trenkturo“ žygio metu dalyviai ne tik rinko atliekas, „sutiktas“ pakelėse, bet ir žymėjo sutvarkytas teritorijas mobiliojoje programėlėje, susipažino su atliekų ženklinimo piktogramomis sistema, kuri ne tik „pagyvins“ namie turimas šiukšliadėžes spalvomis, bet ir, tikimės, įkvėps teisingesnį rūšiavimą.

Nedideli pokyčiai sudėtingoje sistemoje gali lemti rezultatus apie kuriuos kartais nė nesvajojome. Skamba naiviai? Prisiminkite drugio efektą! „Darom“ – tai vienas tų mažų drugio suplasnojimų. Mūsų tikslas – sužadinti norą pasirūpinti ateitimi.

Renginio draugai: Kavosdraugas.lt, Sapiegosklinika.lt, glasseson.lt.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie užtikrina patogų naudojimąsi tinklalapiu.