„Darom kartu“ kviečia burtis į aplinkosaugos iniciatyvas

Žinomiausia aplinkosaugos iniciatyvų organizacija „Mes darom“ kviečia vienytis visus gamtos mylėtojus ir burtis į aplinkos puoselėjimo iniciatyvas. Internetinėje svetainėje www.mesdarom.lt sukurta pirmoji Lietuvoje darnumo iniciatyvų platforma „Darom kartu“, kurioje visi norintys gali registruoti savo organizuojamą iniciatyvą, atrasti galimybių savanoriauti aplinkosaugos srityje ir dalintis įkvepiančiomis tvaraus pokyčio istorijomis.

darom kartu - aplinkosaugos iniciatyvos

„1971 m. Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį, kuris skirtinguose planetos vietose yra kovo 20–21 d.,paskelbė Pasauline Žemės diena, skirta atkreipti visuomenės dėmesį į aplinkosauginius, klimato kaitos iššūkius bei skatinti kiekvieną gyventoją prisidėti prie aplinkos puoselėjimo. Simboliškai šią dieną kviečiame tapti Žemės globėjais – savo rankomis imtis iniciatyvos ir įkvėpti tą daryti kitus“, – dalinasi projekto „Darom kartu“ iniciatorė Emilija Biterytė.

„Darom“ akcija, vykstanti jau 16 metų, iš iniciatyvos išaugo į reiškinį – verslo įmonės, nevyriausybinės organizacijos, mokyklos, seniūnijos pačios inicijuoja aplinkos tvarkymą, vadindamos tai „Darom“ akcija. Lietuviai atranda vis kūrybiškesnių būdų prisidėti prie aplinkos puoselėjimo – pavyzdžiui „Plogging Lietuva“ šį pavasarį kviečia Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Alytuje, Druskininkuose ir Šiauliuose bėgti su tikslu – pakeliui renkant šiukšles, Lietuvos jūrų muziejus kviečia į nemokamas edukacijas Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centre, o Kaišiadorių jaunimas susipažins su tvaria mada ir mokysis pasitelkiant kūrybą nebenešiojamus drabužius prikelti naujam gyvenimui. Seniūnijos Lietuvos regionuose planuoja aplinkos švarinimo talkas, o Vilniaus regione Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centras balandžio 29 d., akcijos metu savarankiškai gyventojų surinktas atliekas priims nemokamai, netaikant metinių limitų. Iniciatyvų yra ir daugiau – detalesnė informacija skelbiama platformoje „Darom kartu“, aplinkos puoselėjimo projektų sąrašas vis pildomas.

„Kviečiame ne tik registruoti būsimas iniciatyvas – skatiname dalintis jau įgyvendintų projektų istorijomis ir įkvėpti veikti kitus. Aplinkosauga ir tvarumas – ne vien apie atliekas, paklauskite savęs, „ką aš savo kasdienybėje galiu padaryti, kad prisidėčiau prie mūsų visų namų – Žemės – išsaugojimo?“ Kiekvienas gali rasti sau tinkamiausią atsakymą – tiek aplinkosaugininkas, tiek menininkas, sportininkas, mokytojas ar inžinierius“, – dalinasi E. Biterytė.

Projektą „Darom kartu“ globoja UNESCO Nacionalinė komisija Lietuvoje, informacinis partneris – LRT. Iniciatyvų platforma veiks ištisus metus internetinėje svetainėje www.mesdarom.lt.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie užtikrina patogų naudojimąsi tinklalapiu.