D.U.K.

Balandžio 23 d. (ŠEŠTADENĮ)

Pavieniai asmenys, šeimos arba namų ūkiai, miestų, miestelių ir rajonų bendruomenės, organizacijos, verslo įmonės ir visi kam rūpi aplinkosauga. Dalyvių registracija šiemet nebus vykdoma.

Dalyvių registracija šiemet nebus vykdoma. Rekomenduojamas teritorijas nurodo savivaldybės, jas rasite mobiliojoje programėlėje arba mūsų interneto svetainėje nuo balandžio 19 d.

  1. Parsisiųskite mobiliąją programėlę „Mes Darom“

APP store

Google play

  1. Susikurkite savo vartotojo paskyrą mobiliojoje programėlėje 
  2. Akcijos metu programėlėje rasite pažymėtas tvarkytinas teritorijas bei Atliekų tvarkymo centrų adresus.
  3. Pasirūpinkite atliekomis taip, kaip tai darytumėte kasdien: 

-surinkite, 

-išrūšiuokite

-priduokite į regionų atliekų tvarkymo centrų (RATC) valdomas didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles.

*Jei neturite galimybės pasirūpinti šiukšlių išvežimu (jos per didelės, sunkios ar specifinės) kviečiame pasinaudoti galimybe ir pažymėti „šiukšliną vietą“ mobiliojoje aplikacijoje.

Savivaldybės rekomenduotinos teritorijos bus pažymėtos „MES DAROM“ programėlėje. Savivaldybių nurodytos rekomenduotinos tvarkyti teritorijos yra tik viešosios, ne privačios erdvės.

– GELTONA. Tvarkytinos teritorijos: savivaldybių rekomenduojamos tvarkyti teritorijos, kuriose galimai yra atliekų sankaupų (žemėlapyje atvaizduojama tik akcijos metu);

RAUDONA. Atliekų pridavimo vietos

  1. Rajono atliekų tvarkymo centrai bei jų valdomos stambiagabaričių atliekų surinkimo aikštelės, kur galite priduoti akcijos metu surinktas atliekas (žemėlapyje atvaizduojama tik akcijos metu);
  2. Savivaldybių, kurios inicijuoja atliekų surinkimą ir išvežimą nurodyti atliekų surinkimo punktai;

– VIOLETINĖ. Žmonių pažymėti taškai: tvarkytini taškai, kurios pažymėjo pavieniai programėlės vartotojai.

Savarankiškai pasirinktas viešąsias erdves arba „MES DAROM“ programėlėje pažymėtas problemines teritorijas.

 

Darom’22 siekia paskatinti gyventojus ne tik rinkti atliekas, tačiau ir jas rūšiuoti bei pristatyti į regioninius atliekų tvarkymo centrus. Surinktas ir išrūšiuotas atliekas į regioninių ir apskričių aplinkos tvarkymo centrų (RATC) aikšteles arba Atliekų tvarkymo centrus (ATC) pristato patys akcijos dalyviai.

 

Tokia tvarka siekame didesnio žmonių sąmoningumo ne tik surenkant, bet ir rūšiuojant bei išvežant atliekas. Tikime, kad tokiu būdu didės ir žmonių suvokimas kas yra RATC kaip jie veikia, kokias funkcijas atlieka. RATC ir ATC aikštelės bus pažymėtos „MES DAROM“ programėlėje, jų adresu taip pat galite rasti mūsų svetainėje, skiltyje “Atliekų pridavimas”.

SVARBU: 

  • Pasidomėkite kokio tipo atliekos priimamos jūsų miesto atliekų tvarkymo centruose;
  • atliekos privalo būti išrūšiuotos.

Atsižvelgiant į šių metų formatą, savanorių pagalbos prašysime tik atliekų tvarkymo aikštelėse. Norintys savanoriauti ir padėti tvarkyti akcijos dalyvių surinktas atliekas RATC ir ATC, susisiekite el.p. labas@mesdarom.lt. Parašykite savo vardą, pavardę ir savivaldybę, kurioje norite savanoriauti.

Šiemet akcijos maišus perdavėme Ukrainos humanitarinės pagalbos pakavimui. Atliekoms RINKTI IR RŪŠIUOTI reikalingais maišais pasirūpina patys akcijos dalyviai arba savivaldybių atstovai.

MAIŠAI: pasiimkite keletą maišų, kad galėtumėte užtikrinti rūšiavimą (tik išrūšiuotos atliekos priimamos į ATC ir RATC aikšteles);

PIRŠTINĖS: Pasirūpinkite jums patogiomis darbo pirštinėmis;

KITOS PRIEMONĖS PAGAL POREIKĮ: karučiai, priekabos šiukšlių išvežimui į atliekų surinkimo aikšteles (organizuokite tai su šeima, giminaičiais, draugais ar kaimynais);

UŽKANDŽIAI: vanduo, arbata termose ir pan.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie užtikrina patogų naudojimąsi tinklalapiu.