Organizacija „Mes Darom“ kviečia prisiminti poledinės žūklės taisykles ir atsakingai elgtis su nuorūkomis

Žiemai įsibėgėjus, užšalę ežerai ir upės vis labiau traukia poledinės žūklės mėgėjus. Aplinkosaugos iniciatyvų organizacija „Mes darom“ atkreipia dėmesį, kad svarbu pagalvoti ne tik apie saugumą ant ledo, bet ir siūlo sprendimą, kaip atsakingai elgtis su nuorūkomis.

Svarbiausia – saugumas

Žvejyba ant ledo gali būti maloni pramoga, bet ji reikalauja ypatingo atsargumo ir tinkamo pasirengimo. Pirmiausia labai svarbu įsitikinti, ar ledas yra pakankamai storas ir saugus. Individualiam žvejui reikia mažiausiai 7 cm storio ledo, o grupei – ne mažiau nei 12 cm. Išmatuoti ledą galima naudojant grąžtą ar kirtiklį. Be to, svarbu žinoti, kad ledas gali būti nevienodai storas skirtingose vietose, todėl būtina reguliariai tikrinti jo storį.

Saugumo įrankiai, tokie kaip smaigai, yra būtini, kad būtų galima išsigelbėti atsitikus nelaimei. Smaigus reikėtų nešioti lengvai pasiekiamoje vietoje, pavyzdžiui, ant kaklo. Be to, patartina turėti su savimi gelbėjimosi liemenę ir mobilųjį telefoną su vandeniui atspariu dėklu. Svarbu niekada nežvejoti vieniems, ypač tose vietose, kur nesate tikri dėl ledo storio.

Žvejybos ploto priežiūra

Žvejybos vietos tvarkymas ir priežiūra yra neatsiejama atsakingos žūklės dalis. Tinkamas elgesys ne tik apsaugo aplinką, bet ir užtikrina malonų laiką ant ledo visiems žvejams.

Prieš pradedant ir baigiant žvejybą, būtina surinkti visas paliktas šiukšles 5 metrų spinduliu. Tai reiškia, kad visos atliekos, įskaitant nuorūkas, pakavimo medžiagas, maisto likučius ir kitas šiukšles, turi būti surinktos ir išmestos į tinkamas atliekų surinkimo vietas. Ši taisyklė ypač svarbi saugant vandens telkinių ekosistemas ir užtikrinant, kad natūralios vietos liktų švarios ir saugios tiek žmonėms, tiek gyvūnams​.

Kišeninės tabakinės – sprendimas gamtą mylintiems žvejams

„Mes Darom“ inicijuota edukacinė kampanija „Nuorūka – ne sliekas, žuvies nesuviliosi“ atkreipia dėmesį į svarbų aplinkosaugos klausimą – tinkamą šiukšlių, ypač nuorūkų, išmetimą ir siekia skatinti žvejus būti atsakingesniais gamtos lankytojais.

Specialiai šiai kampanijai buvo sukurtos kišeninės tabakinės, kurios yra nemokamai dalinamos įvairiose žvejybos prekių parduotuvėse visoje Lietuvoje. Tabakinės yra skirtos patogiam nuorūkų surinkimui ir laikymui, kad jos nepatektų į gamtą. Daugkartinės tabakinės yra sandarios ir patogios naudoti, todėl žvejai gali lengvai jas nešiotis ir naudoti žūklės metu net ir žiemą.

„Iš žvejų sužinojome, kad tinkamai išmesti nuorūkas būnant ant ledo yra sudėtinga, kadangi šiukšliadėžės paprastai yra krante. Ši problema yra itin aktuali, nes sušilus orams, ant ledo paliktos nuorūkos galiausiai atsiduria vandenyje, o vėliau upėmis nukeliauja iki pat Baltijos jūros. Kišeninės tabakinės – efektyvi priemonė šiai problemai spręsti, leidžianti žvejams saugoti nuorūkas visos žūklės metu ir vėliau jas patogiai išmesti į artimiausią atliekų konteinerį“, – sako „Mes Darom“ komunikacijos vadovas Edvardas Glušokas.

Projektą „Nuorūka – ne sliekas, žuvies nesuviliosi“ įgyvendina VšĮ „Mes Darom“, UAB „Philip Morris Baltic“ užsakymu.

Vietos kuriose galima atsiimti nemokamą tabakinę:

Alytus: Rerija, Žvejo pasaulis

Kaunas: Salmo

Klaipėda: Salmo, Fishon

Marijampolė: Vienam gale kablys, Žvejo pasaulis

Panevėžys: Salmo

Tauragė: Akvariumas

Utena: Fishmasteris

Vilnius: Salmo, Kotas

 

Svetainėje naudojami slapukai, kurie užtikrina patogų naudojimąsi tinklalapiu.