Mūsų misija

Pradėkime nuo savo mikrokosmoso

Ką jums sako žodis kosmosas? Senovės graikai atsakytų, kad tai tvarka, net visas pasaulis, kažkas kosmosą apibūdintų kaip vietą, kur skraido Teslos ir skamba Bowie Space Oddity. Mes kosmoso idėją plėtojame kalbėdami apie kiekvienam iš mūsų artimą aplinką – kiekvieni namai, kiemas, miestas, rajonas, šalis yra mikrokosmosas, kuriuo turime rūpintis patys. Ne tik kūryba ar gamyba, bet ir vartojimas turi poveikį aplinkai, tad norėdami pakeisti pasaulį turėtume pradėti nuo savęs. Nedideli pokyčiai sudėtingoje sistemoje gali lemti rezultatus apie kuriuos kartais nė nesvajojome. Skamba naiviai? Prisiminkite drugio efektą! „Darom“ – tai vienas tų mažų drugio suplasnojimų. Mūsų tikslas – sužadinti norą pasirūpinti ateitimi.

Švarinimo akcija kaip pilietinis manifestas

„Darom“ – tai tarptautinis judėjimas, turintis sveiko ir švaraus nuo atliekų pasaulio viziją. Kasmet prie akcijos prisijungia šimtai tūkstančių lietuvių ir tai viena reikšmingiausių pilietinių iniciatyvų, siekianti kovoti su atliekų problema. Kasmetinis aplinkos švarinimas be abejonės prisideda prie sąmoningumo didinimo dėl pasaulinės atliekų problemos, o svarbiausia – sutelkia žmones, institucijas bei verslą vieningoms pastangoms tai spręsti. Aplinkos švarinimo diena tėra „Darom“ manifestas, iš tiesų siekiame esminių pokyčių.

Mūsų vizija – švari ir sveika aplinka be šiukšlių

Vykdydami savo veiklą ir kampanijas, mes siekiame sukurti perėjimą prie geresnio išteklių valdymo ir įkvėpti protingesnio dizaino, gamybos ir vartojimo pasirinkimą. Mes didiname žmonių sąmoningumą, kad atliekų problemai spręsti reikalingi ilgalaikiai pokyčiai.

Vertybės

BENDRADARBIAVIMAS: atviri asmenims, organizacijoms ir institucijoms.
POZITYVUMAS: koncentruojamės į teigiamų pokyčių kūrimą. Ieškome sprendimų, o ne rodome pirštais.
LYDERYSTĖ: siekiame suteikti daugiau galių naujai lyderių kartai. Pokyčiai vyksta žmonėms ir per žmones.
TECHNOLOGIJOS: motyvuoti savanoriai – mūsų galia prie kurios siekiame prijungti ir išmaniųjų technologijų bei inžinerijos sprendimus.
PRAMOGOS: bendruomenių susitelkimas svarbus, tačiau manome, kad svarbūs sprendimai privalo būti įgyvendinti linksmoje atmosferoje.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie užtikrina patogų naudojimąsi tinklalapiu.