Mobilioji programėlė

Ieškojome tvarių atliekų problemos sprendimų būdų, kurie didintų visuomenės sąmoningumą ir skatintų įsitraukti nelaukiant švarinimosi akcijos. „Mes Darom“ mobilioji programėlė padės suvokti atliekų problemos mastą vizualizuojant surinktus duomenis bei planuoti švarinimosi akcijas.

ŽYMĖK

Žemėlapyje žymėkite vietoves, kuriose yra nepageidaujamų šiukšlių (vietiniame rajone ar netoliese esančiose gamtos vietose);

FOTOGRAFUOK

Nufotografuokite ir įkelkite šiukšlėmis užterštos teritorijos vaizdą į žemėlapyje;

NELAUK

Nufotografuotą vietą kviečiame tvarkyti nelaukiant „Darom“ akcijos;

SUTVARKYK

Tik užfiksavus šiukšles, tačiau jų nesutvarkius, ši vieta įtraukiama į monitoringo sistemą. Žemėlapyje ją matantys vartotojai galės sutvarkyti savo iniciatyva ir pažymėti teritoriją, kaip švarią, arba ji bus įtraukta į švarinimosi akcijos tvarkytinų vietų sąrašą.

DALINKIS

Informacija ir šiukšlėmis užterštų vietovių nuotraukomis bus galima dalintis socialiniuose tinkluose, skatinant visuomenės sąmoningumą.

LAIMĖK

Programėlėje šiuo metų diegiama TOP ranking sistema, kuri skatins aktyviai dalintis nuotraukomis ir tvarkymo iniciatyvomis. Vartotojai rinks taškus ir varžysis dėl aukščiausios vietos reitingų lentelėje.

Dažniausiai užduodami klausimai

Kam bus naudojami programėlėje sužymėti duomenys apie atliekų sankaupas?

Mobilioji programėlė – tai tarsi monitoringo sistema, kuri padės vizualizuoti atliekų problemą. Sužymėtos šiukšlinos teritorijos bus tikrinamos „Mes Darom“ savanorių, įtraukiamos į „Mes Darom“ veiklos ataskaitas, apie jas informuojamos savivaldybės. Tai įrankis, kuris padės identifikuoti problematiškas teritorijas ir įtraukti jas į tvarkytinų vietų sąrašą akcijų bei renginių metu.

Ar pažymėjus šiukšliną vietą „Darom“ pasirūpins šių atliekų išvežimu?

Ieškosime sprendimų su savo rėmėjais, partneriais ir savivaldybėmis, kaip šiukšlinos teritorijos galėtų būti sutvarkytos nelaukiant kitų metų akcijos. Deja, tai ne visada įmanoma, pvz., jei teritorija priklauso privatiems ar juridiniams asmenims atliekos automatiškai iš bešeimininkių virsta teritorijos savininko rūpesčiu.

Kas atnaujins programėlėje sukeltus duomenis?

„Mes Darom“ savanoriai tikrins pažymėtas ir nesutvarkytas teritorijas keletą kartų per metus ir atnaujins skelbiamus duomenis.

Ar programėlė veiks visus metus?

Taip, programėlė yra įrankis, kuris nurodo kryptį, kur galime prisidėti prie aplinkos tvarkymo kiekvieną dieną, nelaukiant pavasario akcijos. Tuo pačiu tai ir būdas dalintis gerais darbais – įkelkite nuotrauką „prieš“ ir „po“ bei pasidalinkite ja socialiniuose tinkluose.

Dėkojame Vilniaus VGTU licėjui, kurie prisidėjo prie „Darom” savanorių komandos ir drauge testavo programėlę savo projekto metu.
Tavo mokykla/organizacija/įmonė taip pat nori prisidėti? Rašyk labas@mesdarom.lt
Svetainėje naudojami slapukai, kurie užtikrina patogų naudojimąsi tinklalapiu.