„Mes darom“ tęsia projektą „Nuorūka – ne sliekas, žuvies nesuviliosi“ ir primena apie atsakingą lašišų bei šlakių žvejybą

Aplinkosaugos iniciatyvų organizacija „Mes darom“ kviečia žvejoti atsakingai ir tęsia edukacinę kampaniją „Nuorūka – ne sliekas, žuvies nesuviliosi“, toliau dalindama nemokamas tabakines, kurios padeda žvejams teisingai elgtis su nuorūkomis. Taip pat „Mes darom“ primena, kad iki spalio 15 d. sužvejotas lašišas ir šlakius būtina paleisti atgal į vandens telkinį.

Didesnis dėmesys žuvų išsaugojimui

Praėjęs žvejybos sezonas atnešė naujų reikalavimų, kuriuos nustatė Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos. Nuo rugsėjo 1 d. iki spalio 15 d. visos sugautos lašišos ir šlakiai privalo būti paleisti atgal į vandenį. Šis reikalavimas taikomas ir tiems, kurie žvejoja su žvejo mėgėjo kortele.

Tai yra svarbus žingsnis link atsakingesnės žvejybos, skatinančios prisidėti prie minėtų žuvų išsaugojimo. Šie pakeitimai yra dalis didesnio plano, kurio tikslas yra apsaugoti Lietuvos vandens telkinius ir jų biologinę įvairovę.

Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos politikos grupės vyr. specialistas Povilas Paukštė teigia, jog šis ribojimas įvestas siekiant apsaugoti migruojančias neršti lašišas ir šlakius.

„Anksčiau buvo išduodamos žvejo mėgėjo kortelės leidžiančios paimti 1 lašišą arba šlakį. Pernai metais priimtas pakeitimas, kuriuo panaikinta tokia galimybė paimti žuvis. Rugsėjo mėnesį į upių aukštupius atplaukia dar neišneršę lašišos ir šlakiai, todėl minėtas pakeitimas sudaro sąlygas ne tik išsaugoti daugiau suaugusių žuvų, bet ir natūraliai atsikurti jų ištekliams”, – akcentavo P. Paukštė.

Atsakinga žvejyba: įsipareigojimas aplinkai ir bendruomenei

Vandens telkiniai yra ne tik gamtos grožio šaltinis, bet ir ekosistemos, kurią turime saugoti, dalis. Kiekvienas žvejys, leidžiantis laiką prie vandens telkinių, ne tik mėgaujasi gamtos teikiamais malonumais, bet ir tampa už ją atsakingas.

Pagal taisyklių nuostatas asmenys užsiimantys mėgėjų žvejyba, privalo užtikrinti švarą žvejybos vietoje, prieš pradėdami žvejybą ir žvejybos metu. O tai reiškia, kad visas komunalines atliekas, esančias 5 metrų spinduliu nuo žvejybos vietos, privaloma surinkti į maišus ar kitą tarą ir išvežti į komunalinių atliekų surinkimo konteinerius.

„Atsakinga žvejyba yra daugiau nei tik žvejybos taisyklių laikymasis. Tai apima ir kitas aplinkosauginės atsakomybės sritis, pavyzdžiui, šiukšlių tvarkymą ar nuorūkų surinkimą. Tai yra visapusiškas požiūris, kuris padeda užtikrinti, kad mūsų vandens telkiniai ir jų ekosistemos išliks sveikos ir gyvybingos“, – teigia „Mes darom“ komunikacijos vadovas Edvardas Glušokas.

Nemokamos tabakinės: žingsnis link švaresnės aplinkos

Aplinkosaugos iniciatyvų organizacija „Mes darom“ kviečia visus žvejus ne tik laikytis nustatytų žvejybos taisyklių, bet ir atsakingai elgtis su nuorūkomis. Edukacinei kampanijai „Nuorūka – ne sliekas, žuvies nesuviliosi“ sukurtos nemokamos tabakinės yra prieinamos įvairiose žvejybos prekių parduotuvėse visoje Lietuvoje. Tabakinės skirtos nuorūkoms susidėti, jos yra patvarios, kompaktiškos, bei tinkamos naudoti bet kokiomis oro sąlygomis.

„Tikime, kad šis paprastas, bet efektyvus sprendimas gali padėti sumažinti nuorūkų kiekį gamtoje. Tabakinės yra daugkartinio naudojimo, nedidelės ir patvarios, todėl padeda tinkamai išmesti nuorūkas. Jos yra svarbus žingsnis link atsakingesnės žvejybos ir aplinkos išsaugojimo“, – teigia E. Glušokas.

Projektą „Nuorūka – ne sliekas, žuvies nesuviliosi“ įgyvendina VšĮ „Mes Darom“, UAB „Philip Morris Baltic“ užsakymu.

Daugiau informacijos apie kampaniją ir vietas, kuriose galima nemokamai atsiimti tabakinę, skelbiama www.mesdarom.lt

Vietos kuriose galima atsiimti nemokamą tabakinę:
Alytus: Rerija, Žvejo pasaulis
Kaunas: Salmo
Klaipėda: Salmo, Fishon
Marijampolė: Vienam gale kablys, Žvejo pasaulis
Panevėžys: Salmo
Tauragė: Akvariumas
Utena: Fishmasteris
Vilnius: Salmo, Kotas

Svetainėje naudojami slapukai, kurie užtikrina patogų naudojimąsi tinklalapiu.