Kaip dalyvauti?

Viešųjų erdvių tvarkymo akcija po metų pertraukos grįžta su nauju šūkiu – „DAROM IKI GALO. Surink. Rūšiuok. Priduok“! Per daugiau nei dešimt akcijos gyvavimo metų visuomenės įpročiai gerokai pasikeitė, tad natūraliai ir akcijos formatui atėjo laikas atsinaujinti. Pristatome informaciją, kaip dalyvauti!

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

KADA VYKS AKCIJA?

Gegužės 7 d. (penktadienį)
Gegužės 8 d. (šeštadienį)

KĄ TURĖČIAU DARYTI, JEI NORIU DALYVAUTI?

 1. Parsisiųskite mobiliąją programėlę „Mes Darom“
  App Store
  Google Play
 2. Susikurkite savo vartotojo paskyrą mobiliojoje programėlėje
 3. Akcijos metu programėlėje rasite pažymėtas tvarkytinas teritorijas bei savanorių buvimo vietą, kur galėsite pasiimti rūšiavimui skirtus maišus
 4. Pasirūpinkite atliekomis „iki galo“ taip, kaip tai darytumėte kasdien:
  -surinkite,
  -išrūšiuokite
  -priduokite į regionų atliekų tvarkymo centrų (RATC) valdomas didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles (link į surinkimo aikštelių polapį).

* Jei neturite galimybės pasirūpinti šiukšlių išvežimu (jos per didelės, sunkios ar specifinės) kviečiame pasinaudoti galimybe ir pažymėti „šiukšliną vietą“ mobiliojoje aplikacijoje.
** Patikrinkite informaciją, galbūt jūsų savivaldybė savarankiškai inicijuoja dalyvių registraciją ir rūpinasi atliekų išvežimu nurodydamos surinkimo punktus (link į savivaldybių polapį).

KUR DALINAMI RŪŠIAVIMUI SKIRTI MAIŠAI?

Mobiliojoje programėlėje rasite pažymėtus taškus, kuriose nustatytomis valandomis budės savanoriai ir dalins rūšiavimui skirtus maišus.

* Patikrinkite informaciją, galbūt jūsų savivaldybė savarankiškai inicijuoja dalyvių registraciją, dalina maišus prieš akciją ir rūpinasi atliekų išvežimu nurodydamos surinkimo punktus (AKCIJA MANO MIESTE).

KOKIOMIS VALANDOMIS SAVANORIAI DALINS MAIŠUS?

Gegužės 7 d. (penktadienį) 13-17 val.
Gegužės 8 d. (šeštadienį) 11-15 val.

KOKIOMIS PRIEMONĖMIS PASIRŪPINTI?

MAIŠAI: Rūšiavimui skirtus maišus galite pasiimti programėlėje sužymėtuose savanorių buvimo taškuose arba naudoti savo maišus;
PIRŠTINĖS: Pasirūpinkite jums patogiomis darbo pirštinėmis;
VEIDO KAUKĖ: pagal šiuo metu taikomas karantino rekomendacijas, kaukių lauke dėvėti nebūtina, tačiau rekomenduojame pasirūpinti savo saugumu ir dėvėti nosį ir burną dengiančias kaukes akcijos metu.
KITOS PRIEMONĖS PAGAL POREIKĮ: karučiai, priekabos šiukšlių išvežimui į atliekų surinkimo aikšteles (organizuokite tai su šeima, giminaičiais, draugais ar kaimynais);
UŽKANDŽIAI: vanduo, arbata termose ir pan.

KAIP DALYVAUTI SAUGIAI?

 • COVID-19 rekomendacijos: kviečiame akcijos metu vadovautis vyriausybės paskelbtomis saugumo rekomendacijomis, laikytis saugių atstumų, asmeniškai pasirūpinant veido kaukėmis;
 • Nerizikuokite savo saugumu jei matote, kad atliekos gali būti pavojingos ir gali jus sužeisti (aštrūs daiktai, pavojingos medžiagos ir kt.)
 • Radus įtartiną daiktą ar susižeidus skambinkite 112.

KĄ IR KUR TVARKYTI?

Savarankiškai pasirinktas viešąsias erdves arba „MES DAROM“ programėlėje pažymėtas problemines teritorijas.

KAIP PASIRŪPINTI ATLIEKOMIS?

 1. Atliekas rinkti ir rūšiuoti į asmeninius šiukšlių maišus arba akcijos dienomis pasiimti rūšiavimo maišų iš „Mes Darom“ savanorių (savanorių buvimo vietos bus iš anksto skelbiamos mobiliojoje programėlėje „Mes Darom“).
  * Patikrinkite informaciją, galbūt jūsų savivaldybė savarankiškai inicijuoja dalyvių registraciją, dalina maišus prieš akciją ir rūpinasi atliekų išvežimu nurodydamos surinkimo punktus (link į savivaldybių polapį).
 2. Surinktas ir išrūšiuotas atliekas savarankiškai pristatyti į RATC didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles, kurių adresai, darbo laikas, atliekų priėmimo sąlygos bus nurodomi programėlėje arba čia (link į atliekų pridavimo polapi)
 3. Jei neturite galimybės pasirūpinti šiukšlių išvežimu (jos per didelės, sunkios ar specifinės) kviečiame pasinaudoti galimybe ir pažymėti „šiukšliną vietą“ mobiliojoje aplikacijoje.

KUR MESTI NERŪŠIUOJAMAS ARBA TAS ATLIEKAS, KURIŲ NEPRIIMA TVARKYMO CENTRAI?

 1. Patikrinkite informaciją, galbūt jūsų savivaldybė savarankiškai inicijuoja dalyvių registraciją, dalina maišus prieš akciją ir rūpinasi atliekų išvežimu nurodydamos surinkimo punktus (link į savivaldybių polapį).
 2. Pasirūpinkite mišriomis atliekomis taip, kaip tai darytumėte įprastą dieną.

KAIP DALYVAUTI SU ĮMONĖS / ORGANIZACIJOS / MOKYKLOS KOMANDA?

Pagal šiuo metu galiojančius vyriausybės nustatytus pandemijos reikalavimus, lauke būriuotis galima ne daugiau, kaip dviem šeimos ūkiams (viename – iki 5 žmonių). Taigi, šiemet kviečiame skatinti kolegas ar klasės draugus skatinti prisijungti prie akcijos su savo šeima.

Globėjas:

Rėmėjai:

 

Partneriai:

Draugai:

Informaciniai partneriai:

Akciją inicijuoja:

Svetainėje naudojami slapukai, kurie užtikrina patogų naudojimąsi tinklalapiu.