darom kartu - aplinkosaugos iniciatyvos

DAROM Vilniaus regione! (Vilniaus m.)

Data:
2023-04-29
Savivaldybė:
Vilniaus miesto savivaldybė
Organizatorius:
Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centras
Organizatoriaus kontaktas:
info@vaatc.lt

Apie iniciatyvą

UAB „VAATC“ savo 20-ojo gimtadienio proga, dovanoja nemokamus metinius atliekų limitus akcijos „DAROM‘23“ dalyviams.

Vilniaus regione akcija vyks balandžio 29 dieną. Akcijos dieną surinktos atliekos bus priimtos didelių gabaritų ir žaliųjų atliekų surinkimo aikštelėse: www.vaatc.lt/aiksteles/.

  • Akcijos dalyviai turi nufotografuoti sutvarkytą aplinką ir įkelti nuotraukas į savo soc. tinklus su grotažymėmis #Manoatliekukultura ir #DaromKartu.
  • Šios nuotraukos, tai „BILIETAS“ nemokamam atvežtų atliekų pridavimui didelių gabaritų ar žaliųjų atliekų surinkimo aikštelėje, todėl atvykus, nuotraukas būtina parodyti aikštelės operatoriui.

Pristatytos atliekos nebus įskaitomos į metinius limitus, tačiau tie patys limitai bus taikomi akcijos metu pristatomoms atliekoms.

Informacija apie priimamas atliekas ir limitus: https://www.vaatc.lt/dideliu-gabaritu-atliekos/. Priimamos tik didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelių taršos leidimuose nurodytos atliekos.

Akcijos metu gyventojai skatinami ne tik surinkti atliekas iš viešųjų erdvių, bet ir jas išrūšiuoti: pakuotes – į joms skirtus rūšiavimo konteinerius, didelių gabaritų atliekas – į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles, sodo ar miško atliekas – į žaliųjų atliekų surinkimo aikšteles. Surinktos bešeimininkės atliekos priklauso tam, kas jomis nusprendė pasirūpinti, tad pristačius akcijos metu surinktas atliekas į didelių gabaritų atliekų ar žaliųjų atliekų surinkimo aikšteles, bus tikrinama, ar atliekos išrūšiuotos.

Balandžio 1 d. startuos „Mes darom“ mobilioji programelė, kurioje gyventojai bus kviečiami žymėti tvarkytinas vietas.

Neleistinoje vietoje radę išverstas šiukšles, kurių patys negalite surinkti, informuokite Aplinkos apsaugos departamentą: https://aad.lrv.lt/lt/pranesk-apie-aplinkosauginius-pazeidimus.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie užtikrina patogų naudojimąsi tinklalapiu.