Trečius metus iš eilės vykęs aplinkosaugos, edukacijos ir kultūros festivalis „Darom prie jūros su DEXTERA“ Melnragėje šį savaitgalį patraukė tūkstančius gamtos mylėtojų ir aktyvistų. Organizatoriai „Mes Darom“ ir Lietuvos jūrų muziejus, džiaugiasi didžiuliu visuomenės susidomėjimu ir pasiektais rezultatais.
Pasiekimai ir indėlis į aplinkos apsaugą
„Kasmet Baltijos jūra praranda dalį kopų dėl įvairių gamtinių ir žmogiškųjų veiksnių, todėl tokie tvirtinimo darbai yra būtini. Šakų klojimas yra vienas paprasčiausių, tačiau vienas efektyviausių būdų siekiant išsaugoti mūsų pajūrį. Esame labai laimingi, kad su gausia savanorių komanda pavyko sutvirtinti apie 10 000 kvadratinių metrų kopų plotą”, – teigia „Mes Darom“ komunikacijos vadovas Edvardas Glušokas.
Taip pat festivalio metu iš paplūdimio surinkta apie 2000 litrų šiukšlių. Be įprastinių šiukšlių, smėlyje rasta traktoriaus padanga, seni žvejybos tinklai, chalatas ar net enciklopedija. Viena dažniausiai pasitaikančių šiukšlių išlieka nuorūkos.
Edukacijos svarba festivalio programoje
Šiais metais daug dėmesio buvo skirta edukacijai apie tvarumą. Penktadienį vyko diskusija „Tvarumas – kaip gyvenimo būdas“, o šeštadienį lankytojai galėjo dalyvauti Lietuvos jūrų muziejaus organizuojamoje „Tvarumo laboratorijoje“. Čia susirinkusios įmonės ir organizacijos pristatė savo veiklas, vedė įtraukiančias edukacijas ir leido tiesiogiai prisiliesti prie tvarių produktų. Komisijos sprendimu geriausiai pasirodė mokslinių tyrimų institutas „Gamtos tyrimų centras“, kūrybinių dirbtuvių organizatorė „Basomis miške“, bei tvarių rankinių gamintoja „Bagabu“.
Kultūros ir bendrystės šventė
Kaip ir ankstesniais metais, festivalyje nepritrūko ir kultūrinių renginių. Lankytojai ant paplūdimio smėlio mėgavosi „Golden Parazyth“, „Gaži ir ta galinga“, bei Kazimiero Likšos koncertais, o šeštadienio vakarą leido su 4 filmais iš „Sidabrinės gervės naktys“ festivalio programos.
Pagrindinis rėmėjas ir jo įnašas
Šiais metais generaline renginio rėmėja tapo žaliuzių, roletų ir terasinių markizių gamintoja DEXTERA. Įmonė skyrė finansinę paramą ir įsteigė prizus EKO viktorinos dalyviams.
„Mums patiko ne tik prasminga idėja, bet ir pats renginio formatas. Festivalis įtraukiantis, pilnas šurmulio ir aktyvių veiklų – fizinio darbo bei įdomių edukacijų. Visi suprantame, kad tokius renginius suorganizuoti be rėmėjų yra labai sudėtinga. Todėl džiaugiuosi mūsų sprendimu jį remti, įvykusio renginio sėkme ir tikiuosi mūsų parama paskatins šio projekto tęstinumą”, – komentuoja DEXTERA marketingo direktorė Kristina Liesė.
Rezultatai ir ateitis
Festivalis „Darom prie jūros su DEXTERA“ įrodo, kad visuomenės sąmoningumas ir aktyvus dalyvavimas gali duoti apčiuopiamų rezultatų. Organizatoriai kviečia atkreipti dėmesį, kad Baltijos jūrai reikalinga nuolatinė pagalba. „Norint, kad kopos augtų ir būtų švarios, jas reikia prižiūrėti ištisus metus. Labai tikimės, kad vis didėjantis visuomenės bei verslo susidomėjimas aplinkosauga padės įgyvendinti dar daugiau tokių svarbių projektų“, – sako E. Glušokas.