DAROM visus metus

Mūsų ilgalaikė perspektyva ir siekis – kad akcijos apskritai nebereiktų!

Per 14 akcijos gyvavimo metų turėjome kuo pasidžiaugti, tačiau yra ir ne visai džiuginančių tendencijų – susiformavo suvokimas, kad metuose yra tik viena diena, kada reikia tvarkytis ir jos metu pakanka surinktas šiukšles suversti į vieną krūvą. Kviečiame tvarkytis, tačiau tai daryti reikia nuolatos, nelaukiant tos vienintelės dienos metuose.

Mūsų ilgalaikė perspektyva ir siekis – kad akcijos apskritai nebereiktų! Norisi tikėti, jog vieną dieną būsime tvarūs ne tik besirenkant maistą, marškinėlius ar namų statybos būdus, bet ir mąstysime sąmoningai. Tvari mąstysena kalba apie „aš“, bet mąsto apie „mes“. Tokio mąstymo tikslas yra gerinti šiandieną siekiant, kad rytdiena būtų lengvesnė visiems, o ne tik „man“. Jei išmokome pasiimti daugkartinius maišelius eidami apsipirkti, galbūt dabar jau galime pratintis išeinant į gamtą pasiimti ir šiukšlių maišus?

Akcija DAROM – proga atsikratyti metus kauptomis šiukšlėmis?

Pastebėjome, kad po ankstesnių „Darom“ akcijų, atliekų tvarkytojai susidurdavo su iššūkiais, kaip panaikinti naujai suformuotą šiukšlyną ir išaiškinti, ar tai nėra nemokamai tvarkoma atliekų sunešimo vieta.

Prisidėję prie aplinkos tvarkymosi, akcijos dalyviai ne visuomet susimąstydavo, o kur gi iš tiesų nukeliauja surinktos šiukšlės ir kas apskritai jomis turėtų pasirūpinti. Surinktos atliekos yra mūsų, tad pasirūpinkime jomis taip, kaip tai darytume kasdien. Darykime tai atsakingai – ne tik surinkime, bet ir tinkamai jas išrūšiuokime bei perduokime atliekų tvarkytojams.

Anksčiau gyventojų surinktos ir į vieną krūvą sudėtos atliekos neturėjo kitos perspektyvos, kaip tik keliauti į sąvartyną. Ženkime dar vieną žingsnį – prisidėkime prie žiedinės ekonomikos skatinimo – rūšiuokime! Rastas pakuotes ir antrines žaliavas reikėtų išmesti į joms skirtus konteinerius, o kitas atliekas pristatyti į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles.

Tai galima daryti kasdien, o ne tik akcijos DAROM metu.

Didelių gabaritų surinkimo aikštelės Lietuvoje

Vilniaus AATC

Aikštelių adresai: https://www.vaatc.lt/aiksteles/.
Išsami informacija apie priimamas atliekas ir kiekius: https://www.vaatc.lt/dideliu-gabaritu-atliekos/ 

Kauno AATC

Aikštelių adresai ir priimamų atliekų tipai: https://www.kaunoratc.lt/paslaugos/gyventojams/
Išsami informacija: https://www.kaunoratc.lt/

Klaipėdos AATC

Šiaulių AATC

Aikštelių adresai ir priimamų atliekų tipai: http://www.sratc.lt/didelio-gabarito-atlieku-surinkimo-aiksteles/ 
Išsami informacija: http://www.sratc.lt/

Panevėžio AATC

Aikštelių adresai ir priimamų atliekų tipai: https://pratc.lt/aiksteles/

Marijampolės AATC

Utenos AATC

Telšių AATC

Aikštelių adresai ir priimamų atliekų rūšys: https://tratc.lt/gyventojams/atlieku-priemimo-aiksteles/ 

Svetainėje naudojami slapukai, kurie užtikrina patogų naudojimąsi tinklalapiu.