Dalyvio atmintinė

Vieta

Pajūrio regioninis parkas išsidėstęs tarp Klaipėdos ir Palangos, tačiau maždaug pusė jo teritorijos yra jūroje. Vasaromis parko pievose gyvena gervės, vaikštinėjant galima sutikti lapių, stirnų, o prie kranto neretai pasirodo ir ruoniai.

Pajūrio juostos tvarkymo darbais kasmet rūpinasi regioninio parko direkcija, tačiau šie darbai šiek tiek primena pavasario tvarkymosi akciją: tiek vieni, tiek kiti reikalauja greito proceso, nes yra itin įsprausti metų laikuose.

Tvarkyti pajūrio krantus kviečiame į Karklę – žvejų kaimą, kuris daug kam primeną savotišką etnokultūrinį rezervatą. Jis užburs ne tik savita kultūra, bet ir autentiškomis žvejų sodybomis bei vaizdais, atsiveriančiais nuo Olando kepurės skardžio.

Kaip atvykti

Pėsčiomis

Iš Klaipėdos miesto, nuo vasaros estrados, eidami miško takais iki Karklės bei Olandų
kepurės skardžio, užtruksite apie 1,5 val.

Eidami pajūriu nuo Palangos centro iki Pajūrio regioninio parko užtruksite apie 1 val.

 

Dviračiu

Iš Klaipėdos miesto, nuo vasaros estrados važiuodami dviračių takais iki Karklės bei Olandų kepurės skardžio užtruksite 20 min. (7 km.)

Iš Palangos važiuojama pro botanikos sodą iki Nemirsetos, toliau sukama pajūrio link. Ten rasite kelio ženklu pažymėtą dviračių taką, besidriekiantį per pajūrio pievas. Juo atvažiuosit iki Karklės.

Nerekomenduojama važiuoti judriu ir siauru automobilių keliu pro Girulius. Nuo Klaipėdos vasaros estrados iki Olandų kepurės galima važiuoti jaukiais ir maloniais miško keliukais.

 

Automobiliu

Nuo Klaipėdos pajūrio keliu reikėtų vykti į miesto rajoną Girulius. Už 10 km nuo miesto centro privažiuosite sankryžą, kurios dešinė atšaka veda į kalną, kur įsikūrusi centrinė Girulių dalis, o kita driekiasi toliau – lygiagrečiai Baltijos pakrantei. Vykdami šiuo keliu už 4 km pasieksite centrinę parko gyvenvietę – Karklės kaimą.

Nuo kelio Klaipėda – Palanga (sekite kelio nuorodas) Karklė yra už 4 km.

 

Visuomeniniu miesto transportu

Į Karklės kaimą važiuoja 24 maršrutinis mikroautobusas.

 

Traukiniu

Atvykstančius iš sostinės kviečiame naudotis nauja „Pajūrio ekspreso“ kryptimi Vilnius–Karklė-Vilnius. Maršrutas galioja penktadienį-sekmadienį.

Parko gyvenvietėje Kalotėje yra traukinių stotelė. Čia stoja traukiniai, važiuojantys maršrutais Radviliškis – Klaipėda ir Kretinga - Klaipėda.

Nuo Kalotės iki Karklės – 4 km.

Parkingas

Transporto priemonių parkingas prie Pajūrio regioninio parko direkcijos pastato bus nemokamas, tačiau raginame šeimas, draugus ir bičiulius vykti bendru automobiliu arba vykti viešuoju transportu (autobusais, traukiniu), dviračiais, pėsčiomis.

Apgyvendinimas

Įsikursime prie Pajūrio regioninio parko direkcijos pastato, kur bus atskirta gyvenamoji erdvė, skirta pasistatyti savo atsivežtą palapinę. Tvarkytis pasirengusių rankų neskaičiuojame, tačiau jei atvykstate su nakvyne, nepamirškite registracijos anketoje pažymėti kelių vietų yra jūsų palapinė.

Atvykti ir įsikurti galite nuo 17 val.

 

Dalyvių registracija

Higiena

Renginio teritorijoje rasite biotualetus, kurie bus išdėstyti tiek miegamojoje, tiek aktyvacijų erdvėse.

Praustis ar plauti indus galėsite specialiai tam įrengtose praustuvėse.

Maistas ir gėrimai

Indai. Prašome visų dalyvių atsivežti savo indus (lėkštę, dubenėlį, puodelį, šaukštą). Juos po valgio galėsite patogiai išsiplauti renginio teritorijoje įrengtose praustuvėse.

Geriamas vanduo. Renginio teritorijoje įrengsime geriamo vandens stoteles, tad nepamirškite pasiimti gertuvių.

Maisto zona. Renginio teritorijoje veiks maisto zona, kurioje galėsite įsigyti įvairių patiekalų. Meniu bus vegetariško, veganiško maisto, o šeštadienį Karklės bendruomenė siūlys paragauti tradicinių patiekalų su žuvimi (menke) ir taip įsitraukti į tradicinės šventės „Menkinė“ atmosferą. Prie Pajūrio regioninio parko direkcijos taip pat įsikūrusi vietos kavinė, kur visuomet lauks kava, arbata ir užkandžiai.

Maisto galite atsivežti ir patys (jį galėsite valgyti poilsio bei maisto zonose).

Šeimos ir vaikai

Festivalis yra draugiškas šeimoms – laukiame jūsų su įvairaus amžiaus vaikais. Penktadienio ir šeštadienio vakarais vyks kūrybinės dirbtuvės tiek vaikams, tiek suaugusiems kartu su „Akimirkų gaudyklės“ ir Lietuvos jūrų muziejumi.

Augintiniai

Leidžiama į renginį atvykti su augintiniais (šunimis), tačiau šeimininkai juos privalo prižiūrėti itin atsakingai visą renginio laiką. Gyvūnai neturi kelti jokio pavojaus ar nepatogumų kitiems renginio lankytojams. Šunys negali būti palaidi, privalo turėti antsnukius, savininkas turi pasirūpinti ekskrementų surinkimu. Nesilaikant šių taisyklių, gyvūnų agresijos ar lankytojų skundų atveju, šeimininkai privalo nedelsiant išvesdinti augintinius iš renginio teritorijos.

Saugi aplinka

Pirmoji pagalba

- Iškilus pavojui nedelsiant skambinkite bendruoju pagalbos numeriu 112.

Atsakingi dalyviai

Į renginio teritoriją DRAUDŽIAMA įsinešti stipriuosius alkoholinius gėrimus, gėrimus stiklinėje taroje, kvaišalus, taip pat ginklus ar kitus pavojų aplinkiniams keliančius daiktus. Akivaizdžiai girti, apkvaitę, piktavaliai ir agresyvūs asmenys yra nepageidaujami ir privalo palikti renginio teritoriją.

Ugnis

Draudžiama degti ugnį renginio teritorijoje.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie užtikrina patogų naudojimąsi tinklalapiu.