„Darom prie jūros“ kviečia pramogai su kilniu tikslu

Rugpjūčio 26–28 dienomis Karklėje organizacija „Mes darom“ apjungs aplinkosaugą, edukaciją ir kultūrą. Nemokamo ir visiems atviro festivalio „Darom prie jūros“ metu žabų tvorelėmis bus apsaugotos pajūrio kopos, vyks filmų peržiūra bei gyvos muzikos koncertai po atviru dangumi. Lietuvos jūrų muziejus bei kiti partneriai kvies praturtinti aplinkosaugos žinių bagažą per kūrybą, žaidimus ir kitas įtraukiančias edukacines veiklas.

darom prie juros - karkle

„Pasitelkiant visus pojūčius ir žadinant prigimtinę intuiciją nersime į epines, žaismingas, bet tuo pačiu ir ramias praktikas, kurios padeda stiprinti tarpusavio ryšius su kitais žmonėmis ir visa ekosistema. Šios praktikos padeda ne tik klausyti, bet ir išgirsti vieni kitus, pajausti ir pastebėti būsenas vykstančias dabar. Pasinėrus į praktikas ateina ramybė ir tvirtumas, aiškumas, pasitikėjimas savimi, bendruomeniškumo jausmas, užplūsta dopaminas – laimės hormonas, pastebėsite, kokie jūsų pojūčiai per gyvenimą yra prislopinti, pastebėsite savo prigimtines savybes, įsiklausysite į savo kūną – atrakinsite savo intuicinį 6-ąjį pojūtį“, – pasakoja atidos seansą lydėsianti kūrybininkė Sandra Galdikaitė.

Pirmąją renginio dieną užbaigs kino festivalio „Sidabrinės gervės naktys“ programa po žvaižgdėtu rugpjūčio dangumi, pristatanti šių metų kino apdovanojimų laureatų darbus – „Techno, mama“ (rež. Saulius Baradinskas), „Viskas gerai“ (rež. Jorūnė Greičiūtė), „Mora Mora“ (rež. Jurga Šeduikytė), „Piligrimai“ (rež. Laurynas Bareiša). Prieš filmų peržiūrą laukia pokalbis su vakaro svečiu – Jurga Šeduikyte, kurią moderuos Elžbieta Latėnaitė. 

Šeštadienio vakarą, po krantotvarkos darbų, renginio dalyvių lauks daug muzikos, šokių ir gerų emocijų. Vakarą pradės indie muzikos atlikėja Ingaja, o didžiausią vakarėlį užkurs Kamanių šilelis – grupė, kurianti minimalistinę ir švelniai psichodelinę muziką, apipintą folkloro motyvais. Dueto muziką galima apibūdinti kaip šiuolaikinį elektrifikuotą indie-folk‘ą, per pastaruosius 11 metų subūrusį nemažą skaičių Lietuvos klausytojų, o taip pat gerai suprantamą ir patrauklų tarptautinei publikai.

Festivalio programą vainikuos tradicinė laužų sąšauka pačiame Baltijos pajūryje, kurią papildys „Girių dvasios“ – netradicinis muzikinis projektas, įkvėptas Lietuvos gamtos, miškų ir senovės baltų kultūros, kuri persipina su modernia dub, techno stiliaus muzika.

Renginys „Darom prie jūros“ nemokamas ir atviras visiems norintiems. Festivalio dalyviai kviečiami apsistoti palapinėse. Registruotis į renginį kviečiame ČIA.

Renginį organizuoja VšĮ „Mes darom“, inicijuoja – „Creative Industries“ ir „InSpotlight“. Partneriai  – Pajūrio regioninis parkas,  Karklės bendruomenė, Klaipėdos rajono savivaldybė, Kretingalės seniūnija ir Lietuvos jūrų muziejus. Informacinis partneris – LRT.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie užtikrina patogų naudojimąsi tinklalapiu.