2016

2016 metais DAROM akcijoje dalyvavo net 260 000 pilietiškai nusiteikusių ir norinčių matyti švaresnę Lietuvą žmonių, kurie padarė itin didelį darbą – buvo surinkta net 3000 tonų atliekų! Skaičiuojama, jog per devynerius veiklos metus akcijose dalyvavo 1 361 000 žmonių ir surinkta apie 38 000 tonų atliekų, kas tokiai mažai valstybei kaip Lietuva leidžia daryti išvadas, jog DAROM virto savanorystės, pilietiškumo bei bendruomeniškumo simboliu, jungiančiu visą šalį. 

Pagrindiniai DAROM 2016 darbai:

  • Šiais metais dėmesys sutelktas į oro taršą, todėl kartu su LR aplinkos ministerija ir miškų urėdijomis, balandžio 16 d. inicijuotas „Nacionalinis miškasodis“. Šios Aplinkos ministerijos inicijuotos visuotinės talkos metu medžiai buvo sodinami 42 miškų urėdijose. Po miškasodžio Lietuvoje sužaliavo apie 100 hektarų naujų miškų, buvo pasodinta beveik pusė milijono medelių.
  • 20 metų 6 metrų aukščio medis, balandžio 23-ąją – akcijos DAROM dieną, buvo atvežtas ir pasodintas bendrovės „Medeinės parkai“ komandos, kartu su DAROM ir Vilniaus meru Remigijumi Šimašiumi Vilniuje, Olimpiečių gatvėje, šalia Mindaugo tilto, kuris primena Lietuvai ir Vilniui DAROM indėlį į mūsų šalį.
  • Po DAROM akcijos, balandžio 24 d. visų aktyvistų laukė sporto renginys Kaune „Ąžuolyno bėgimas 2016“, kuriame greičiausiam bėgikui buvo įteikta DAROM taurė.
  • 2016 metų naujovė – prekyboje atsiradę raudonieji DAROM maišai, kurios pirkdami žmonės prisidėjo prie organizacijos gyvavimo.
  • Organizuota akcija „DAROM padangas“, kurios metu buvo renkamos padangos prie Žaliųjų ežerų esančioje vandens erdvėje.
  • Rengti draugiški piknikai jau sutvarkytose teritorijose, kai žmonės po darbų būrėsi, bendravo, vaišinosi ir grožėjosi savo pačių darbo rezultatais - švaria ir gražia Lietuva.

Dar ne pabaiga! 2016 metų DAROM akcija taip pat stebino ypatingai didelis indėlis ir aktyvumas daugelio valstybinių įmonių, LR aplinkos ministerijos, visų Lietuvos savivaldybių, atliekų tvarkymo centrų, vežėjų, miškų urėdijų, bendruomenių ir t.t. Didelį darbą atliko ir DAROM patruliai, kuriems vadovavo buvęs LR aplinkos viceministras Linas Jonauskas, televizijos laidų vedėjos Gintarė Gurevičiūtė ir Eglė Daugėlaitė, dainininkai Irūna Puzaraitė ir Jurgis Didžiulis.

Eglutės įžiebimas Kaune 2015 Virtuvės baldai Eglutės įžiebimas Kaune 2016