Informacija žiniasklaidos priemonėms dėl DAROM 2015

Sukurta: .

 

Šiais metais vyks aštuntoji DAROM akcija Lietuvoje. Kas įvyko naujo ir įdomaus per šį laikotarpį?

DAROM akcija - vienas didžiausių renginių Lietuvoje, kuris atkreipia dėmesį ne tik į aplinkosaugos problemas Lietuvoje ir visame pasaulyje, bet skatina savanorystės ir pilietiškumo jausmą. Organizacija bei judėjimas šiandiena apima 200 000 savanorių tinklą visoje Lietuvoje, per 7 Darom veiklos metus, į jos veiklą įsitraukė daugiau kaip 850 000 Lietuvos gyventojų.

DAROM arba Let's do it World – tarptautinė aplinkosaugos organizacija, kuri vienija daugiau nei 100 pasaulio valstybių. Lietuva yra ta šalis, kurios organizacija Darom yra sukaupusi didžiausią patirtį suburiant šeimas ir bendruomenes bei organizuojant kasmetines masines aplinkos tvarkymo talkas, pasaulinė Darom organizacija skleisdama patirtį kitose pasaulio šalyse, nuolat kviečia Lietuvos atstovus pasidalinti uždegančia patirtimi. Tarptautinis tinklas 2013 metais buvo pripažintas Jungtinių Tautų Organizacijos.
Nuolatinis bendradarbiavimas su visomis Lietuvos savivaldybėmis, atliekų tvarkymo centrais, aplinkos ministerija ir kt įgauna pagreitį, žinoma ne visada teigiamą, tačiau nieko nėra lengvo šiais laikais, viskam reikalingas įdirbis, tą mes ir darom, ir manau gana sėkmingai.

Kiek savanorių planuoja šiemet prisijungti prie "Darom"?

Pagal visą vykstantį pasiruošimą planuojame, kad akcijoje "Darom 2015" dalyvaus ne mažiau, kaip 200 000 dalyvių.

Kokie žmonės daugiausiai jungiasi prie savanorių?

Mūsų organizacija jungia visų socialinių grupių žmones, akcijoje dalyvauja tiek šalies vadovai, tiek žinomi visuomenės veidai, verslininkai, šou atstovai, tiek paprasti Lietuvos piliečiai. Aktyviai dalyvauja darželių, mokyklų auklėtiniai, įvairios benduomenės, pencininkai.

Kokie kiekiai atliekų surenkami per akcijas?

darom-veikla

Ką dažniausiai išmeta mūsų tautiečiai?

Labai įvairiai, pasitaiko nuo buitinės technikos, padangų, baigiant karo laikų likusiomis minomis ir pan, ar smulkiomis. Kadangi šiemet prioritetas yra vandens telkinių valymas, tai tikėtina, kad daug įdomybių atrasime :)

Kuo kitokia bus šių metų akcija?

Naujovė yra ta, kad šiemet aktyviai valysime vandens telkinius, ir vandens valymas šiais metais tampa akcijos prioritetu. Taip pat aktyviai savo veiklą vykdys ir DAROM patruliai, kurie startavo pernai metais, jų misija yra suvaldyti piktavalius žmones, kurie piktybiškai koreguoja akcijos DAROM vieną iš tikslų, DAROM patruliai atlieka stebėseną, kad žmonės akcijos metu slaptai ar naktimis į numatytus DAROM taškus nevežtų savo privačių atliekų. DAROM pasisako už bendrai naudojamų erdvių tvarkymą.

Apart vandens telkinių valymo ir toliau bus tvarkomos sausumos, miškai.


Taip pat, šiais metais balandžio 25 d. DAROM akcija vyks ir kaimyninėje Latvijoje.

Į klausimus atsakė VšĮ "Mes Darom" vadovė Roberta Ažukaitė.

Eglutės įžiebimas Kaune 2015 Virtuvės baldai Eglutės įžiebimas Kaune 2016