DAROM startavo su nauja iniciatyva „Atkurkime pajūrį“ Klaipėdoje ir Neringoje, kita stotelė - Palanga!

Sukurta: .

Savaitgalį pajūryje DAROM orgaizacija bendradarbiaudama su visomis pajūrio savivaldybėmis startavo su iniciatyva „Atkurkime pajūrį".


„Mūsų organizacija su visomis Lietuvos savivadybėmis sutaria puikiai, nes kiekvienais metais tenka organizuoti akciją „Darom". Jei kalbėti apie šią mūsų iniciatyvą, tai labai džiaugiuosi pajūrio savivaldybių bendradarbiavimu ir jėgų apjungimu įgyvendinant bendrą tikslą, dėl pajūrio atstatymo. Tiesa, visos savivadybės labai savarankiškos, tad mūsų pagalba joms labai minimali, galime prisidėti tiesiog skleisdami informaciją, bei padėdami surasti savanorius, tačiau ir savanorių pagalba ne visur reikalinga, kadangi darbai su kopų atstatymu vien rankomis nepadaromi, manau didžiausias dalykas ko trūksta, tai finansavimas, kuris, žinoma bus, tačiau klausimas ar tikrai pakankamas.. Taip pat, labai džiaugiuosi aktyviu dalyvavimu ir iš kitų miestų, ypač Alytaus, kurie nepabūgę lietingo oro atvyko į Klaipėdą pilnu autobusu savanorių. Žmonės labai aktyvūs, skambina, rašo, siūlo pagalbą ir visomis jėgomis stengiasi išlaikyti bei apsaugoti tai, ką mūsų Lietuva turi gražiausio, šiuo atveju pajūrį" – teigia organizacijos DAROM vadovė Roberta Ažukaitė.


Šeštadienį, Klaipėdoje lyjant lietui susirinko apie 150 entuziastų iš visos Lietuvos. Blogas oras neatbaidė nuo noro prisidėti gerais darbais prie pajūrio išssaugojimo. Akcijoje dalyvavo tiek verslininkai, tiek politikai, tiek žmonės, kurie tiesiog myli gamtą.


Organizacijos DAROM atstovai apsilankė tą patį savaitgalį ir Neringos miesto savivaldybėje, kur kartu su miesto meru Dariumi Jasaičiu aptarė benradarbiavmo formas, bei aplankė uragano „Feliksas" nuniokotas erdves. Neringos miesto savivaldybėje tvarkymo darbai vyko penktadienio popietę, kuriuos inicijavo Kuršių Nerios Nacionalinio Parko direkcija. Tvarkymo darbuose dalyvavo apie 200 savanorių. DAROM organizacija su Neringos miesto savivaldybe įgyvendina jau nuo 2014 metų pavasario ir projektą „Išssaugokime Neringą", kurio tikslas sutvarkyti išdegusius plotus, po įvykusio gaisro, šiuo metu, kaip tik yra parengtos mokslininkų rekomendacijos, dėl atsodinimo, kurios bus derinamos su Aplinkos ministerija.


„Pajūrys yra visos Lietuvos, tad kiekvieno žmogaus pagalba yra labai reikalinga. Labai svarbu skatinti bendruomeniškumą, o bendros veiklos, tokios, kaip padarinių sutvarkymas po stichinės nelaimės, tik dar labiau suburia bendruomenes ir parodo vieningumą, tai yra labai svarbu ir sveikintina" – teigia Palangos miesto meras Šarūnas Vaikus.


Informuojame, kad ateinantį šeštadienį, sausio 24 d. vyks tvarkymo darbai Palangos savivaldybėje, Šventojoje, nuo 10 val. Dalyvauti kviečiami, tiek pajūrio gyventojai, tiek miesto svečiai. Visi norintys prisidėti bus laukiami prie Šventosios paplūdinio gelbėjimo stoties. Rekomenduojama su savimi turėti pirštines.

Norintys prisidėti prie pajūrio tvarkymo galite registruotis: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.

Eglutės įžiebimas Kaune 2015 Virtuvės baldai Eglutės įžiebimas Kaune 2016