DAROM startuoja su iniciatyva ATKURKIME PAJŪRĮ!

Sukurta: .

DAROM nelieka nuošalyje visai neseniai praūžusiam uraganui Feliksas Klaipėdos regione. DAROM su pajūrio savivaldybėmis kvies Lietuvos piliečius prisijungti prie šios stichinės nelaimės padarinių sutvarkymo dar iki šiltojo sezono pradžios.


„Inicijuojame realius problemų sprendimus aplinkosaugos srityje. Iniciatyva „Akurkime pajūrį" kilo vos tik pastebėjus, kokius padarinius sukėlė ši stichinė nelaimė. Susisiekėme su pajūrio savivaldybėmis ir nutarėme apjungti jėgas dėl bendro tikslo, tiek komunikuojant šią problematiką, tiek kviečiant žmones prisijungti savo darbo jėga prie padarinių pašalinimo" – teigia judejimo DAROM vadovė Roberta Ažukaitė.


Visuose miestuose situacija skirtinga, vienur jau pradėti darbai, kitur dar tik skaičiuojama padaryta žala. Visų miestų pajėgumai ir situacijos skirtingos. Vienur reikės didelio būrio savanorių, kitur tvarkymas bus paliktas specialistų rankoms.


Uraganas negailestingai suardė UNESCO saugomą, gamtos ir žmogaus šimtmečius formuotą Kuršių nerijos apsauginį kopagūbrį. Nuniokota paplūdimių infrastruktūra, nuostolių neišvengta ir gyvenvietėse. Šiuo metu specialistai skaičiuoja, kokia žala padaryta", - kalbėjo Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis.


Nidoje (Neringos savivaldybės teritorija) tvarkymo darbai numatyti jau šį penktadienį nuo 13 val.


„Šiuo metu svarbiausia išvalyti paplūdimius nuo šiukšlių – vėjo nulaužytų medžių šakų, sulaužytų laiptų, takų dalių ir kopų pynimui naudotų žabtvorių. Antraip jas užneš smėlis, o vasarą jos iš po jo ims lįsti ir pridarys dar daugiau bėdų", - sakė Klaipėdos m. meras Vytautas Grubliauskas.


Pasak V. Grubliausko, antradienį, biudžetinės įstaigos „Klaipėdos paplūdimiai" darbuotojų ir savanorių pastangomis pradėti valyti Smiltynės paplūdimiai. Taip pat trečiadienį Melnragės ir Girulių paplūdimius pradėjo valyti Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono kariai. O šeštadienį 12 val. į paplūdimių valymo talką kviečiami atvykti visi klaipėdiečiai. Miestiečiai bus laukiami II-oje Melnragėje (prie gelbėjimo stoties). Šiukšlių maišais ir pirštinėmis pasirūpins „Klaipėdos paplūdimių" darbuotojai.

Eglutės įžiebimas Kaune 2015 Virtuvės baldai Eglutės įžiebimas Kaune 2016