Pasaulinė tvarkymosi diena

Sukurta: .

Ar žinojote, kad kiekvienais metais 8 milijonai tonų atliekų yra išmetama į vandenynus, 80% iš jų – sausumos atliekos? Tai prilygsta 112,123 keleivinių Boeing 737-ER900 lėktuvų išmetimui į vandenynus kasmet. Ir šie skaičiai kyla! Tarša pridaro vis daugiau žalos tiek žmonėms, tiek gamtai ir joje esančiai gyvūnijai bei augalijai. Tačiau mes tikime, kad šiek tiek pasistengę, galime tai pakeisti!

2018 metais, rugsėjo 15 d. rengiama Pasaulinė tvarkymosi diena, kuomet žmonės iš 150 pasaulio valstybių (taip pat ir mes, lietuviai!), pasiruošę padaryti mūsų žemę švaresnę ir gražesnę, stos į kovą su itin opia aplinkos taršos problema. Įsivaizduokite beprotiškai galingą „žaliąją bangą“, prasidedančią Japonijoje ir pasibaigiančią Havajuose, vienijančią milijonus žmonių visame pasaulyje, susitelkusių vardan vieno reikšmingo tikslo tą pačią dieną. Taip atrodys DAROM 2018!

„DAROM“ akcija niekada nebuvo susitelkusi vien ties aplinkos tvarkymu. Pagrindinis tikslas - padaryti mūsų žemę švaresnę, surinkti kuo daugiau atliekų, tačiau tuo pačiu siekiama ugdyti bendruomeniškumą, toleranciją, didinti žmogiškąjį ryšį, kuris, šiais, vis modernėjančiais laikais, yra ypatingai svarbus. Padarę tai, pasieksime ir finalinę stotelę – švarią ir sveiką mūsų mylimą žemę.

Planuojama, kad per DAROM 2018, prie akcijos prisijungs 5% viso pasaulio žmonių. Šis skaičius nėra šiaip pramanytas – jis parodo apytikslį žmonių kiekį, reikalingą sukurti išliekamosios vertės turintį pokytį, kurį būtų įmanoma įvykdyti vos per vieną dieną.

Tą, 2018 metų Rugsėjo 15 - osios, rytą darbą pradėsime nuo Japonijos, o užbaigsime Havajuose. Tvarkymosi banga nusiris per visą pasaulį. O galutinis šios dienos rezultatas bus tas, kad mes visi kartu būsime pakeitę pasaulį! Todėl kviečiame prisidėti ir tapti šio pasikeitimo dalimi!

Eglutės įžiebimas Kaune 2015 Virtuvės baldai Eglutės įžiebimas Kaune 2016