LR Vyriausybėje ir Seime įvyko trečiasis Nacionalinis Darom Forumas

Sukurta: .

Atsižvelgti į opią užterštumo problemą ir tuo pačiu susivienyti žmones jau dešimtus metus kviečia akcija „DAROM“ ir vasario 3 d. LR Vyriausybės rūmų Didžiojoje salėje ir LR Seimo Kovo 11-osios Akto salėje vykęs VšĮ “Mes Darom” organizuotas trečiasis Nacionalinis Darom Forumas. Jo tikslas - įtvirtinti DAROM ir valstybės institucijų, nevyriausybinių organizacijų, verslo įmonių partnerystę bei aktyviau bendradarbiauti ne tik įgyvendinant kasmetinę atliekų rinkimo akciją, bet ir 1000 socialinės, kultūrinės, visuomeninės, švietimo ar aplinkosaugos srities projektų.

Nacionalinio Darom Forumo dalies metu sveikinimo žodį tarė Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, LR AM Atliekų prevencijos ir tvarkymo strategijos skyriaus vedėja Jurgita Gaižiūnienė, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje, Ekonomikos valdysenos pareigūnas Marius Vaščega, buvęs Vilniaus meras Juozas Imbrasas ir Seimo bei aplinkos komiteto narė Virginija Vingrienė. Svečiai džiaugėsi, kad šis projektas Lietuvoje gyvuoja jau 10 metų bei žadėjo patys prisidėti prie šios, jau tradicine tapusios, jubiliejinės akcijos. Forumo metu Kristina Baranovaitė ir Irma Gajauskaitė pristatė Darom koncepciją, kurioje pažadama kaip ir kasmet organizuoti teritorijų aplinkos tvarkymą, taip pat kviečiama kurti „Darom“ klubus kiekvienoje seniūnijoje, įvairiose organizacijose, įmonėse bei mokymo įstaigose. Akcijos „Darom“ prioritetas 2017 metais – „1000 projektų“, kuriuos imtis įgyvendinti galės visi entuziastai. Projektų koncepciją pristatė Kristina Baranovaitė ir Jurgita Morkūnaitė.

Forumo metu buvo patvirtinta, jog 2017 m. DAROM akcija vyks balandžio 22d. 10val. Roberta Ažukaitė – Zacharevičienė apžvelgė ir apibendrino pasaulinės Darom 2018 akcijos koncepciją. Renginio dalyvius pasveikino ir tarptautinio tinklo ,,Let’s do it” (Darom) atstovė iš Estijos.

Akcija „DAROM“ – tolerantiška ir atvira naujoms idėjoms, todėl forumo I ir II dalių metu savo pastebėjimus bei siūlymus išreiškė visi norintys. Taip pat vyko diskusija„Darom fenomenas“, kuria siekta įtvirtinti akcijos tikslus bei sukurti palankias sąlygas DAROM projektų įgyvendinimui. Joje dalyvavo Darom patrulis Linas Jonauskas, Darom ekspertė Roberta Deveikytė, Všį „Padangų importuotojų organizacija“ direktorė Danguolė Butkienė bei AB „Plasta“ marketingo ir pardavimų direktorius Mindaugas Rakauskas. Aušra Kukelkaitė, pratęsdama jau masinę tapusią Tautiškos giesmės giedojimo aplink pasaulį idėją, pateikė siūlymą 2017 m. liepos 7d. giedoti valstybės himną ant 100-to Lietuvos piliakalnių. Žirmūnų bendruomenės pirmininkas Martynas Demšė papasakojo apie Žirmūnų aplinkos priežiūrą ir sąlygų gerinimą į pagalbą pasitelkiant akcijos „Darom“ koncepcijas, o AB „Plasta“ marketingo ir pardavimų direktorius Mindaugas Rakauskas su džiaugsmu pranešė, jog 2016 m. įmonė pagamino ir paleido į pardavimo vietas pirmuosius DAROM maišus, tokiu būdu finansiškai paremdama akciją. Apie šiomis dienomis labai svarbios Všį „Padangų importuotojų organizacijos“ veiklą forume papasakojo jos direktorė Danguolė Butkienė. Kaip visiems žinoma, padangos, pasibaigus eksploatacijos laikui, sukelia daug problemų visame pasaulyje, kadangi jos natūralioje gamtinėje aplinkoje praktiškai neyra, o jų laidojimas sąvartyne taip pat nepageidaujamas. Tad ką daryti? D. Butkienė džiaugėsi, kad lietuviai jau išmoko surinkti naudotas padangas, liko tik išmokti jas perdirbti. Bešeimininkės padangos yra jų pardavėjų atsakomybė, tad Danguolė Butkienė pabrėžė, jog kol nesikeis pardavimo politika, tol išmetamų ir aplinką teršiančių padangų kiekis augs. Organizacijos direktorė taip pat džiaugėsi, kad akcijos „Darom“ metu jų yra surenkama iš ties daug.

Vasario 3d. LR Vyriausybės rūmų Didžiojoje salėje ir LR Seimo Kovo 11-osios Akto salėje vykęs VšĮ “Mes Darom” organizuotas trečiasis Nacionalinis Darom Forumas užtvirtino iškeltus tikslus jubiliejinei DAROM akcijai, su siekiu žmones ne tik suburti tam, kad būtų renkamos atliekos, tačiau taip pat ir tam, kad būtų gerinamos gyvenimo sąlygos, tiek kalbant apie fizinius poreikius, tiek apie žmonių švietimą. Organizatoriai tikisi ir kviečia visus kuo aktyviau prisidėti prie šios akcijos, kad visi kartu sukurtume švaresnę ir bendruomeniškesnę Lietuvą. Visi kartu, žingsnis po žingsnio mes galime nuveikti didžius darbus, kaip tai įrodo per praėjusias DAROM akcijas įgyvendinti tikslai. O tai yra žingsnis pasaulinio pasikeitimo link!

Eglutės įžiebimas Kaune 2015 Virtuvės baldai Eglutės įžiebimas Kaune 2016