DAROM: šių metų radiniai automobilis vandenyje ir sovietinė reaktyvinė bomba

Sukurta: .

Nepaisant sinoptikų grėsmingų prognozių, 9-oji DAROM akcija įvyko su saule ir gera nuotaika veiduose. Preliminariais duomenimis akcijoje dalyvavo apie 260 tūkst. dalyvių. Tikėtina, kad surinktų atliekų kiekis bus panašus kaip pastaraisiais metais - apie 2 tūkst. t atliekų. Prie akcijos įgyvendinimo aktyviai prisidėjo Lietuvos savivaldybės, LR aplinkos ministerija, regioniniai atliekų tvarkymo centrai ir kiti.

RADINIAI


Pagrindiniai akcijos radiniai naujausiais duomenimis yra Klaipėdoje Danės upėje rastas automobilis, pasak Klaipėdos regiono koordinatorių automobilis yra ieškomas policijos. Žalios spalvos Wosvagem GLM 788. Organizatorių manymu, automobilis vandenyje prabuvo ne ilgiau nei metus, nes lygiai prieš metus akcija DAROM vyko toje pačioje vietoje ir automobilio nebuvo.
Alytuje rasta bomba, kuri šiuo metu yra išminuotojų žinioje, paaiškėjo, kad tai sovietinė reaktyvinė granata PG2.
Kaip ir kas met visoje Lietuvoje buvo rasta padangų, šaldytuvų ir kitų stambiagabaričių atliekų. Taip pat buvo aptikti asmeniniai dokumentai, pasai, apie kuriuos buvo paskelbta socialiniame tinkle facebooke.
Primename, kad ankstesniais metais DAROM akcijų metu buvo rasti ir lavonai (iš žinomesnių D. Kedys), vogti daiktai ir kt. Tokia informacija perduodama atitinkamoms institucijoms tirti.

PIRMĄ KARTĄ PASODINTAS DAROM MEDIS
Vilniuje, DAROM komanda kartu su meru Remigijumi Šimašiumi Olimpiečių galtvėje prie Sporto rūmų pasodino įspūdingą ąžuolą, kuris nuo šiol simbolizuos DAROM akcijų svarbą Lietuvoje, savanorystę, pilitiškumą bei benruomeniškumą. Medį padovanojo UAB “Medeinės parkai”. Tikimasi kitais metais tokių medžių pasodinti ir daugiau.

AKCIJOS DALYVIAI


Akcijoje aktyviai dalyvavo politikai LR Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius su žmona, LR aplinkos ministras Kęstuis Trečiokas, aktyvūs buvo miestų merai ir kt. Iš žinomų žmonių aktyviai akcijoje patruliavo Gintarė Gurevičiūtė, Linas Jonauskas, Eglė Daugėlaitė, taip pat tarp dalyvių buvo ir Monika Šalčiūtė bei kitos Lietuvos žvaigždės.


DALYVAVO VISOS SAVIVALDYBĖS


Šiais metais savo unikalumu ir aktyvumu išsiskyrė daugiau miestų nei įprastai, ir tai labia džiugina, visi nori kažkuo išsiskirti, kažką naujo padaryti DAROM akcijų metu. Įvairiuose miestuose ir miesteliuose vyko ne tik atliekų rinkimas bet ir medelių sodinimas, eko skulptūrų gaminimas, edukaciniai užsiėmimai ir pan. Aktyvumu taip pat išsiskyrė Kaunas, Marijampolė, Panevėžys, Klaipėda, Šiauliai, Alytus, Palanga bei kiti miestal” – teigia organizacijos vadovė Roberta Ažukaitė.

UKRAINOJE TAIP PAT VYKO DAROM


Ukrainoje vyko antroji DAROM akcija. Po pietų Lietuvos komanda susisiekė su Ukraina, buvo pasidalinta akcijos įspūdžiais. Ukrainoje akcija vyksta pilną dieną, tad duomenys bus aikškūs tik vėlyvą vakarą.

GAUK DAROM SAVANORIO PAŽYMĖJIMĄ


Jeigu buvai aktyvus akcijos DAROM dalyvis šiais metais, tu turi galimybę gauti DAROM savanorio pažymėjimą. Tau tereikia suvesti savo duomenis ir pažymėjimas bus tavo. Nuoroda: http://mesdarom.lt/darom-2016/gauk-savanorio-pazymejima.html.

FIKSUOKIM PAŽEIDIMUS


Pastebėję pažeidimus piliečiai kviečiami apie juos informuoti tiesiogiai organizatorius: rašyti bei siųsti nuotraukas bendruoju elektroniniu paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti. arba Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti., arba kreiptis trumpuoju numeriu 112.

Eglutės įžiebimas Kaune 2015 Virtuvės baldai Eglutės įžiebimas Kaune 2016