Akcijos DAROM radiniai: nuo briliantinio žiedo iki palaikų

Sukurta: .

Šiais metais akcija DAROM sulaukė rekordiško skaičiaus dalyvių visoje Lietuvoje - 250 000. O aštuonerių metų rezultatai per visa laikotarpį fiksuoja per 1.101.000 dalyvių ir 35.000 t surinktų atliekų.

“Paskutiniais duomenimis akcijos metu surinktos atliekos jau didžiojoje Lietuvos dalyje yra išvežtos, sumuojami kiekiai, tačiau yra regionų, kur atliekų priėmimo laikas yra pratęstas ir galutiniai skaičiai bus tik gegužės mėnesio viduryje. Manome, kad bendras surinktų atliekų skaičius neviršys 2 tūkst. t. atliekų“ – teigia organizacijos vadovė Roberta Ažukaitė.

Akcijos radiniai

Įdomiausi radiniai vandenyje: pistoletai, veikiantis laikrodis, galiojantys mašinų numeriai. Standartiškai kiekvienais metais yra randamos padangos, šaldytuvai, buteliai, mašinų dalys, laivų dalys, statybinės atliekos, ir kt. Įdomiausi radiniai sausumoje: žiedas su briliantu, sprogmuo iš antro pasaulinio karo ir standartiškai stambiagabaritės atliekos, tokios kaip lovos, spintos, durys, šaldytuvai ir kt. Nemaloniausi radiniai yra žmogaus ir gyvūnų palaikai.

Pažeidimai

DAROM patrulių duomenimis stiprių pažeidimų nėra nustatyta. Tačiau insidentų pasitaikė tokių, kaip skambučiu fiksuojamos neišvežtos atliekos ne‘Darom zonoje, prašoma fiksuoti, dažnai tokiais atvejai situacija rodo, kad žmonės patys inicijuoja savartyną ir lyg niekur nieko skambina organizatoriams sakydami, jog staiga jie užfiksavo, išvežkite. Gavus net ir tokius nusiskundimus, viskas fiksuojama ir informacija perteikiam vietinėms savivaldybėms, kad pagal galimybės atliekos būtų likviduojamos.

Darom organizacija priklauso pasauliniui Le’s Do It World tinklui, kuris jungia daugiau kaip 100 pasaulio valstybių. Judėjimas yra pripažintas Jungtinių Tautų Organizacijos, kaip judėjimas darantis poveikį pasauliui ir kuriantis pridėtinę vertę aplinkosaugos sistemai pasaulyje.

Daugiau informacijos www.mesdarom.lt

Eglutės įžiebimas Kaune 2015 Virtuvės baldai Eglutės įžiebimas Kaune 2016