Interviu su DAROM organizacijos senbuviais. Į klausimus atsako Klaipėdos regiono vadovė - Agnė

Sukurta: .

 

1. Kas paskatino prisijungti prie šios organizacijos? Nuo ko viskas prasidėjo?

"Esu gamtos žmogus, kuriam svarbu netik pailsėti ir pabūti miške, parke, prie vandens telkinių, bet ir matyti ją švarią, tvarkingą. Turiu mėgstamą parką, kuriame labai dažnai ateidavau pabūti, Prieš 9 metus tiesiog sėdėdama su bendraminte ir matydamos, kad aplink labai daug šiukšlių, kilo idėja suorganizuoti švarinimosi akciją, tuo metu tai buvo miesto tvarkymosi akcija "Tvarka bus". 

Turbūt tada buvo nedaug žmonių, kurie mus palaikė ir suprato kodėl mes tai darom. Akcija įvyko ir kai sekančiais metais pasiūlė prisijungti prie pirmosios DAROM akcijos nė nekilo abejonių. Kiekvienais metais su malonumu dalyvauju ir džiaugiuosi pasiektais rezultatais. Kad ir mažais žingsneliais, bet mes tampame vis kultūringesnė visuomenė. Pastebėjau, kad lyginant nuo pirmų metų,kai ši akcija tik atsirado šiukšlių sumažėjo, ypač tose vietose, kur kasmet jos buvo renkamos - o tai ir yra visų svarbiausia. Matydama kiekvienų metų akcijos rezultatus tiesiog negali sustoti ir nieko nedaryti. Darom – tai nėra tik organizacijos ar akcijos pavadinimas – tai iššūkis mums visiems daryti kažką gražaus ir gero.

2. Ar lengva, o gal sunku DARYTI?

Dažnai manęs klausia ar nepavargau ir ar neatsibodo man kiekvienais metais imtis tokio didelio darbo. Turbūt atsakymas vienareikšmiškai - niekada. Nors kartais minčių būna įvairių, kad gal užteks... Bet kiekvienas pasiektas rezultatas atperka visą laiką skirtą savanoriškam darbui ir kelia teigiamų emocijų. Pirmaisiais metais organziuoti buvo sunkiausia, nes niekas nežinojo DAROM ir kiekvienam reikėjo ilgai aiškinti DAROM idėją, poziciją. Ir turbūt niekas nesitikėjo, kad tai bus tęstinis projektas, todėl jau sekančiais metais po pirmosios DAROM akcijos susirinko ne tik daugiau žmonių tvarkytis, bet ir rėmėjai patys skambino siūlydami pagalbą. Tai buvo tiesiog lyg geras užkrečiamasis DAROM virusas. Šiuo metu situacija jau kitokia. Visi žino DAROM, visi laukia pavasario, klausinėja kada eisim tvarkytis. Yra tokių žmonių, su kuriais susitinku tik per DAROM akciją ir taip jau 8 metus. O ar organizuosiu DAROM akcijas ateityje-parodys tik laikas ir aplinkybės, tačiau jau pradėjau jausti, kad pavasariais tiesiog prabunda sąžinės balsas, kad reikia, kad tu nori vėl tų teigiamų emocijų padarant kąžką gero savo aplinkai.

3. Ką turi bendro su aplinkosauga?

Aplinkosaugos sritis man ne svetima Klaipėdos Universitete baigiau Aplinkos inžinerijos bakalaurą, esu neetatinė Aplinkos Apsaugos inspektorė ir šiuo metu dirbu atliekų tvarkymo sistemoje. DAROM tai yra veikla, kur galiu visas savo įgytas žinias panaudoti naujų idėjų įgyvendinimui, bei aplinkosauginių problemų sprendimui. Sklandus darbas nevyktų ir be mano pomėgio organizuoti renginius, generuoti idėjas.

4. Kaip organizaciją įsivaizduoji po 10 metų?


Būtų pats puikiausias DAROM veiklos pasiekimas, jeigu dar po 10 metų švarinimosi akcijos nereikėtų daryti ir galėtume visi džiaugtis švaria ir gražia gamta. Tačiau darbe vis dar susiduriu su žmonėmis, kurie nesupranta, kodėl palikti šiušles miške šalia kitų žmonių paliktų šiukšlių yra taip blogai, suprantu, kad žmonių sąmoningumui išugdyti prireiks dar tikrai ne vienerių metų. Todėl per 10 metų DAROM komanda turės dar nemažai darbų ieškant sprendimų, galinčių sustapdyti nekultūringų žmonių elgesį.

5. Kaip Jūsų regionui sekasi šiemet tvarkytis su akcijos organizavimu?

Šiais metais turėdama puikią komandą, darbai vyksta labai sklandžiai ir jau turime naujų idėjų, ką nuveiksime sekančiais metais. Vienas įdomiausių dalykų šiemet - vandens telkinių valymas, todėl ir mūsų Klaipėdos komanda bandys pasižiūrėti koks lobynas slepiasi upės dugne. Prie mūsų idėjos prisijungę Klaipėdos Universiteto klubo "Amfibijos" narai jau padarė pirmąjį apžvalginį nardymą Danės upės, kuri teka per Klaipėdos miestą, vagoje. Sprendžiant iš to ką rado narai, darbo tikrai bus, todėl tikrai nemažos pajėgos bus telkiamos tiek vandenyje, tiek sausumoje."

Eglutės įžiebimas Kaune 2015 Virtuvės baldai Eglutės įžiebimas Kaune 2016