Aktualijos iš Kauno: Nemunas Tumavičius

Sukurta: .

Pavasaris daugeliui asocijuojasi su nauja pradžia, sugrįžimu, taip pat gamtos atbudimu bei savo namų ir aplinkos tvarkymu. Šių metų tvarkymosi akcijos „Darom 2015“ organizatoriai Kauno mieste džiaugiasi galėdami šį pavasarį pristatyti ne tik kasmetinę gamtos tvarkymo šventę, bet ir keletą kitų smagių pavasarinių renginių.


Visas renginių maratonas prasidės balandžio mėn. 25 d. Kauniečiai ir miesto svečiai kviečiami dalyvauti kasmetinėje tvarkymosi akcijoje „Darom 2015“, šiemet tai jau aštuntoji akcija, vykstanti visoje Lietuvoje. Paskutinįjį balandžio mėnesio šeštadienį nuo 10 val. visi kviečiami tvarkytis trijuose pagrindiniuose Kauno tvarkymosi taškuose – Panemunės šile, aplink Kauno Botanikos sodą esančioje teritorijoje bei Kauno Tvirtovės V forte. Besitvarkantieji V forto teritorijoje po darbų turės galimybę sudalyvauti orientacinėse varžybose, o Botanikos sodo tvarkytojai – apsilankyti oranžerijoje. Informaciją apie susitikimo vietas bei taškų koordinatorių kontaktus galite rasti akcijos organizatorių Kauno mieste internetiniame puslapyje www.alfarenginiai.lt. Taip pat, kiekviena miesto seniūnija pakvies tvarkytis savo teritorijoje – šią informaciją sekite Savivaldybės internetiniame puslapyje. Kaip ir kiekvienais metais akcijos organizatoriai rūpinasi koordinuotu darbu akcijos taškuose, šiukšlių išvežimu ir darbo priemonių suteikimu. Šiemet visiems tvarkytojams bus suteikti šiukšlių rinkimo maišai, tačiau darbo pirštinėmis kviečiame pasirūpinti patiems. Akcijos metu tikimės gražaus oro ir daug smagiai nusiteikusių tvarkytojų, kurie nėra abejingi mus supančiai aplinkai.


Atsipūtimui po tvarkymosi šeštadienio „alfa“ renginiai organizacijos draugai Lietuvos Zoologijos sodas kviečia į smagią žaliąją šventę – visą sekmadienį Zoologijos sode šurmuliuos „žaliai“ nusiteikę lankytojai, kurie kartu su „alfa“ renginiai komanda kurs didįjį šiukšlių monstrą bei dalyvaus EKO dirtuvėlėse, kuriose galės sau pasigaminti puikius suvenyrus. Atvyksiančius į šventę Zoologijos sode kviečiame su savimi atsinešti ir įvairiausių atliekų (butelių, indelių, pakelių ir pan.), kurie puikiai pasitarnaus šiukšlių monstro kūrime.

DSC 0492DSC 0500

DSC 0510DSC 0547

DSC 0554

Žinoma, tvarkymosi vajus nesibaigia su viena diena, tad „alfa“ renginiai praėjus keletui savaičių po akcijos „Darom 2015“, t.y. gegužės mėn. 9 – 10 d. kviečia dalyvauti žygyje Anykščių regioniniame parke ir prisidėti prie šios teritorijos švarinimo. Pirmąją dieną žygiuodami pėsčiomis Anykščių reg. parke tvarkysime įvairių poilsiaviečių ir stovyklaviečių teritorijas, o antrają dieną, tiek plaukiantys baidarėmis Virintos upe, tiek žygiuojantys pėsčiomis šios upės pakrantėmis, švarinsime Virintos upės vandenį ir jos pakrantes. Po dienos žygių ir darbų visi turės galimybę atsipūsti pirtyje bei pasivaišinti skania vakariene.


„alfa“ renginiai kviečia nebūti abejingais ir prisijungti prie gražių ir prasmingų darbų. Kartu galime pasiekti, kad mus supanti aplinka taptų gražesnė, skatinti žmonių suvokimą apie aplinkosaugą bei kurti draugiškesnę ir aktyvesnę savo bendruomenę. Detalesnę informaciją apie visus artėjančius renginius rasite užsukę į www.alfarenginiai.lt.

Eglutės įžiebimas Kaune 2015 Virtuvės baldai Eglutės įžiebimas Kaune 2016